Inwazja plujących kwasem szalonych mrówek. Zabijają zwierzęta, zagrażają ludziom.

i

Autor: Shutterstock Specjaliści mówią o prawdziwej pladze

Sprawdzone patenty

Mrówki opanowały Twój dom? Diabelsko skuteczny sposób, by się ich pozbyć. Zadziała za każdym razem i jest bezpieczne dla dzieci i zwierząt

2023-06-02 12:45

Mrówki w domu to powszechny problem, z którym mierzy się wiele osób. Zwłaszcza w przypadku, gdy w mieszkanku znajdują się zwierzęta i małe dzieci ciężko jest pozbyć się mrówek przy pomoc chemicznych preparatów. Okazuje się jednak, że jest prosty i naturalny sposób, który rozprawi się z mrówkami w Twoim otoczeniu. Jak pozbyć się mrówek z domu?

Jak się pozbyć mrówek z domu? Ten sposób sprawi, że uciekną w popłochu

Mrówki w domu lub mieszkaniu potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Najczęściej pojawiają się one w kuchni lub w pokoju z balkonem oraz innym wyjściem na zewnątrz. Jak się pozbyć mrówek z domu? W sklepach znajdziesz wiele preparatów, które skutecznie odstraszą mrówki. Często mają one jednak w swoim składzie silnie związki chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zwierząt i małych dzieci. Na szczęście są również domowe i naturalne sposoby, by pozbyć się mrówek. 

Zobacz także: Domowy sposób na zwalczanie mączniaka w róży. Znakomity i tani trik na pozbycie się chorób grzybowych z roślin

Wykurz mrówki ze swojego mieszkania

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na mrówki jest czosnek. Mrówki nie lubią jego zapachu i uciekają przed nim, gdzie pieprz rośnie. Wystarczy, że obierzesz kilka ząbków czosnku, rozgnieciesz je, by puścił sok i włożysz do słoika z wodą. Przygotowaną mieszankę odstaw na 24 godziny, następnie przelej do garnka i gotuj przez kilkanaście minut. Przetrzyj miejsca, gdzie pojawiły się mrówki. Aby zapobiegać ich nawrotowi, czynność tą wykonuj kilkukrotnie. 

Sonda
Lubisz prace na ogrodzie?
Odwiedziliśmy budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej