Sposób na pranie czarnych ubrań

i

Autor: Shutterstock Sposób na pranie czarnych ubrań

Genialny trik na pranie

Niecodzienny sposób na pranie ciemnych ubrań. Te jedna rzecz sprawi, że nie stracą swojego koloru i zachwycą czystością

2022-09-22 10:40

Jak prać ciemne ubrania, by nie płowiały i zachwycały swoim kolorem? Czarne i ciemne ubrania mają to do siebie, że potrafią już po kilku praniach tracić swój kolor. Ulubiony czarny sweter staje się ciemnoszary? Znasz to? Okazuje się, że tak wcale nie musi być. Te proste patenty sprawią, że Twoje ulubione ciemne rzeczy nie będą płowiały podczas prania ich w pralce. Zobacz, jak prawidłowo prać czarne i ciemnie ubrania.

Jak prać ciemne ubrania? Ta jedna rzecz uratuje ich kolor

Wbrew pozorom pranie czarnych i ciemnych ubrań wcale nie należy na najłatwiejszych. Podobnie jak w przypadku białych tkanin są pewne zasady, których warto przestrzegać. W innym przypadku nasze ulubione ubrania stracą swój kolor i zaczną nieelegancko płowieć. Pamiętaj, że najgorszym pomysłem jest pranie czarnych i ciemnych ubrań w wysokich temperaturach. Nawet, jeżeli metka na to pozwala, to wysokie temperatury mogą sprawić, że kolor zacznie blaknąć. Mało osób wie, że są domowe sposoby, które pomogą uporać się z problemem blaknięcia ciemnych ubrań. Z pewnością masz je w swoim domu. 

Zobacz także: Ukryta funkcja piekarnika. Niebanalny sposób na wykorzystanie piekarnika, o którym nie miałaś pojęcia

Jak prać czarne ubrania? Poznaj domowe sposoby na ich pielęgnację

Rewelacyjnym zabezpieczeniem koloru ubrań podczas prania może być napar z kawy lub herbaty. Do bębna pralki włóż tylko czarne ubrania, następnie do komory piorącej wlej około 1/2 szklanki naparu z kawy lub herbaty. Co ważne, muszą być one bez fusów. Substancje zawarte w kawie lub herbacie działają jak naturalne barwniki, które przywrócą Twoim ubraniom właśicwy kolor. 

Sonda
Jak często robisz pranie?
O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE