Choinka 2021 – najpiękniejsze ozdoby. Jak dekorować świąteczne drzewko? [INSPIRACJE]u

i

Autor: Unsplash/ pexels

Patenty na święta

Nieprzeciętny trik, by choinka nie gubiła igieł! Przydadzą Ci się monety. Ten sposób znany był w dawnych czasach. Zrób to, a choinka postoi dłużej

2022-12-13 10:46

Co zrobić, by żywa choinka nie gubiła igieł? Scenariusz jest zawsze ten sam, kupujemy choinkę, przystrajamy ją w domu, a potem modlimy się, by nie zaczęła zbyt szybko gubić igieł. Okazuje się, że są proste sposoby na to, by bożonarodzeniowe drzewko nie obsypało się jeszcze przed świętami. To nietypowe rozwiązania, które warto znać. Zobacz, co zrobić, by żywa choinka nie gubiła igieł?

Co zrobić, by choinka nie gubiła igieł? Ten trik sprawi, że żywa choinka postoi dłużej

Wiele osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez żywej choinki. Ich zdaniem ma ona swój klimat i zapach. Niestety, żywa choinka bywa także problemem. Pisaliśmy już o tym, że kupując żywe drzewko możemy sprowadzić do domu wszelkiego rodzaju insekty, kolejnym utrapieniem z taką choinką jest gubienie przez nią igieł. Okazuje się, że są sposoby, które pomogą Ci przedłużyć żywotność choinki. Chcąc, by choinka stała dłużej i lepiej piła wodę warto odpiłować kilka centymetrów pnia. Odradza się umieszczanie żywej choinki w piasku lub ziemi. W ten sposób szybko wyschnie i będzie gubić igły. Warto również wybrać odpowiedni gatunek drzewka. Najdłużej postoi jodła kaukaska, mniej odporne na gubienie liści są świerki oraz sosny.

Zobacz także: Kupujesz żywą choinkę? Możesz narazić się na poważne niebezpieczeństwo. To może na Ciebie czyhać

Genialny patent na to, by choinka nie gubiła igieł. Zrób to, a będziesz zaskoczona

Nietypowym trikiem na niegubienie przez choinkę igieł jest patent z monetami. Wystarczy, że wrzucisz kilka miedzianych monet do stojaka z wodą. Zatrzymują one rozwój bakterii i grzybów, co sprawi, że drewko postoi dłużej. 

Sonda
W tym roku kupisz sztuczną czy żywą choinkę?
Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany