organiczny nawóz na maliny

i

Autor: Shutterstock organiczny nawóz na maliny

Lato w ogrodzie

Niesamowity domowy nawóz na maliny. Dzięki niemu krzaczki obrodzą w owoce. Organiczny nawóz na maliny, który przygotujesz samemu

2023-06-23 11:28

Domowy nawóz na maliny, który przygotujesz samemu. Dla wielu osób smak malin kojarzy się z latem i dzieciństwem. Nic w tym zatem dziwnego, że maliny należą do najczęściej sadzonych owoców w przydomowych ogródkach i na balkonach. Aby moc cieszyć się soczystymi i dojrzałymi owocami warto krzaczki malin nawozić. Możesz skorzystać z kupnych nawozów lub przygotować je samodzielnie w domu. Taki nawóz jest równie skuteczny, a przy tym naturalny.

Organiczny nawóz na maliny. Jak go przygotować?

Kluczem do pięknych i soczystych owoców malin jest ich odpowiednie nawożenie. Powinno się robić kilka razy w roku. pierwszy raz wczesną wiosną, drugi w okolicach czerwca, a ostatni raz jesienią. Nawóz to skondensowana dawka substancji mineralnych, dzięki której krzaczki malin będzie zdrowsze, a owocowe jeszcze smaczniejsze. Możesz skorzystać z kupnych nawozów lub przygotować go samemu w domu. To bardzo proste. W przypadku malin idealnie sprawdzi się nawóz z obierków po ziemniakach. Skórki ziemniaków zalej wrzącą wodą i pozostaw na kilka dni. Po tym czasie masz gotowy do użycia nawóz. Możesz również przygotować nawóz z łupin po cebuli. Do około 10 litrów wody wrzuć 50 gramów łupin cebuli i odstaw. Nawóz będzie gotowy do użycia po około dwóch tygodniach.

Zobacz również: Nieziemsko dobry oprysk na mszyce. Znikną w 10 sekund i już nigdy nie wrócą do ogrodu. Organiczny nawóz przeciw mszycom

Kiedy powinno nawozić się maliny?

Do przeprowadzenia nawożenia warto wybrać odpowiedni moment. Eksperci sugerują, by było to mniej więcej jeden dzień po deszczu. Wilgoć w glebie sprawi, że krzaczki malin lepiej wchłoną składniki mineralne z nawozu. Znaczenie ma również pora dnia. Podobnie jak w przypadku podlewania nie powinno nawozić się malin w pełnym słońcu. Najlepiej robić to wczesnym rankiem lub wieczorem. 

Sonda
Uprawiasz jakieś warzywa lub owoce?
Gdzie pójść na idealną randkę?