Niezniszczalni

2020-12-01 22:46 vng
Wszystkich Świętych 2020: Czy bełchatowianie odwiedzą groby? Czy 1 listopada cmentarze będą OTWARTE?
Autor: Pixabay/ congerdesign Wszystkich Świętych 2020: Czy bełchatowianie odwiedzą groby? Czy 1 listopada cmentarze będą OTWARTE?

2000 lat dziejów cudu nienaruszonych ciał!

Książka opisuje wszystkie udokumentowane w ciągu 2000 lat przypadki osób, których ciała po śmierci nie uległy rozkładowi. Są wśród nich wielcy święci i błogosławieni, słynni mistycy i mistrzowie duchowi oraz mniej znane osoby. Publikacja zawiera chronologiczny spis cudów nienaruszonych ciał od czasów starożytnych po współczesne oraz historie 588 osób, począwszy od św. Nazariusza, apostoła i męczennika z I wieku, aż po sługę Bożego Odoryka d’Andrei, który zmarł w Nikaragui w 1990 roku. 

Autor szczegółowo przedstawia medyczne aspekty tych cudownych zjawisk, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami anatologii wykorzystywanej w medycynie sądowej. Omawia również zagadnienie naturalnej i sztucznej konserwacji ciała, dowodząc, że ciała świętych pozostały nienaruszone, mimo że nie zastosowano względem nich żadnej z metod konserwacji. Zwraca również uwagę, że niezniszczalności ciał świętych często towarzyszyły inne nadprzyrodzone zjawiska, takie jak wydzielanie cudownego zapachu lub różnych płynów (świeża krew, olej), brak rigor mortis (usztywnienia pośmiertnego) itp. Fascynująca lektura!

Zajrzyj do książki:https://issuu.com/dystrybucja-aa/docs/niezniszczalni-guiseppe-fallica

Najnowsze