Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

Noc Kupały 2023

Noc Kupały 2023. Tego dnia uwolnisz swoje żądze. Nieskrępowany seks bez zobowiązań pod gołym niebem

2023-06-19 11:08

Przesilenie letnie 2023. Przed nami najkrótsza noc w roku, czyli Noc Kupały. To czas kiedy rozpoczyna się lato. W tradycji starosłowiańskiej to właśnie tego dnia świętowało się dzień miłości, a młodzi zakochanie mogli bez wstydu i zgorszenia starszyzny kochać się w lesie nocą. Kiedy obchodzimy Noc Kupały 2021 i jakie wiążą się z tym dniem przesądy i tradycje? Ten dzień dla naszych przodków był pełen magii i bliskości ze światem duchów.

Noc Kupały 2023. Kiedy wypada i jak się ją obchodzi?

Noc Kupały nazywana się czasem słowiańskimi Walentynkami i faktycznie coś w tym jest. W przeszłości był to dzień kiedy młodzi mogli łączyć się w pary i uprawiać seks na zgodą starszyzny. W tradycji starosłowiańskiej Noc Kupały, inaczej nazywana nocą kupalną oraz kupałą, to święto ściśle powiązanie z letnim przesileniem słońca, obchodzi się je zatem w nocy z 21 na 22 czerwca kiedy to dzień jest najdłuższy w roku, a noc najkrótsza. Jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, głównie obchodzone na ziemiach zamieszkanych przez ludy słowiańskie jednak podobne obrzędy praktykowane były przez Finów, czy Estończyków. Kiedy słońce wkraczało z znak Raka nasi przodkowie rozpalali ogniska przy zbiornikach wodnych, by móc połączyć oczyszczającą moc płomieni z kąpielą w jeziorze czy stawie. Był to czas nieskrępowanej zabawy, radości i korzystania z dobrodziejstw życia, również tych cielesnych. 

Zobacz także: Numerologia zdradzi bardzo istotną rzecz o Twojej przeszłości. Jeżeli planujesz w swoim życiu zmiany, to musisz to wiedzieć. Ważne przesłanie liczb

Sonda
Czy obchodzisz Noc Kupały lub sobótki?
Urszula Dudziak zachwyciła szczecińską publiczność
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany