Jak wyczyścić mikrofalówkę?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Triki na porządki w domu

Odlotowy sposób na mycie mikrofalówki nie ma sobie równych. Ten domowy środek za 5 zł doczyści ją w kilka sekund

2022-09-20 12:20

Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś skuteczny sposób na mycie mikrofalówki? Jeśli twoja mikrofala wymaga czyszczenia, to mamy dobrą wiadomość - wystarczy przygotować kilka domowych produktów, które doskonale usuwają zabrudzenia bez konieczności szorowania. Trik, którego koszt nie przekroczy 5 zł jest najlepszym domowym sposobem na mycie mikrofalówki. Będzie czysta w kilka sekund.

Jak umyć mikrofalę krok po kroku?

Mikrofalówka, tak jak każdy inny sprzęt AGD wymaga regularnego czyszczenia. Sposobów na mycie mikrofalówki jest kilka. Jedne są bardziej pracochłonne i wymagają od nas szorowania wnętrza urządzenia. Inne pomogą wyczyścić kuchenkę szybko jednak przy zastosowaniu środków chemicznych ze sklepu. Jednak ich zapach może być na tyle silny, że potem będzie przechodzić do jedzenia, dlatego zdecydowanie lepiej korzystać z domowych i bezpiecznych dla zdrowia sposobów na mycie mikrofalówki. W pierwszej kolejności wyjmij szklaną podstawkę i umyj ją płynem do mycia naczyń. Istotne jest też czyszczenie wylotów od wentylatorów. Należy to robić raz na pół roku. Użyj do tego odkurzacza wyposażonego w małą, okrągłą szczoteczkę. Teraz czas na wyczyszczenie wnętrza urządzenia. Poniżej znajdziesz sprytne triki, które pomogą ci umyć mikrofalę bez konieczności szorowania i na dodatek preparatami przygotowanymi samodzielnie w domu.

Domowy sposób na mycie mikrofalówki bez szorowania

Dobrym środkiem do czyszczenia wnętrza kuchenki mikrofalowej jest roztwór wody z sokiem z cytryny. Małą miseczkę wypełnioną tym roztworem do mikrofali na 5 minut. Jednak nie wyjmuj jej od razu po tym czasie, a pozostaw jeszcze na jakiś czas. Woda w misce powinna zacząć się gotować, wydzielając dużą ilość pary wodnej, która skutecznie rozmiękczy brud i zaschnięte resztki jedzenia, przy okazji nasycając je przyjemnym aromatem cytryny. Po wyjęciu miski przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody. Nałóż ja na miękką ściereczkę i przetrzyj dokładnie wnętrze urządzenia. Potem zgarnij resztki proszku czystą ścierką i ponownie wstaw miseczkę z wodą na 5 minut. Na koniec wytrzyj wnętrze do sucha.

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE