Ustaw tak grzejnik, a będzie ciepło bez wysokich rachunków

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na ogrzewanie

Ogrzej dom bez odkręcania kaloryfera. Nawet kilka stopni cieplej. Zimą ten trik odmieni Twoje życie

2023-10-17 14:06

Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy, a wraz z nim próby oszczędzania na ogrzewaniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele prostych sposobów na dogrzania mieszkania. Nie wymagają one dużych nakładów finansowych i mogą pomóc zaoszczędzić na rachunkach. Zobacz, jak zminimalizować koszty ogrzewania, a przy tym sprawić, że w domu zapanuje temperatura wyższa nawet o kilka stopni.

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Te patenty skutecznie Cię dogrzeją

Sezon grzewczy za pasem, a wraz z nim zwiększone koszty za ogrzewanie. Zanim zdecydujesz się na podkręcenie temperatury oraz rozkręcenie grzejnika poznaj domowe triki, które  wspomogą ogrzewanie. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką należy zrobić przed zimą jest uszczelnienie okien. To przez okna i drzwi ucieka zimą najwięcej ciepła. Pamiętaj również, by odsłonić kaloryfery i nie zastawiaj grzejnika meblami. Te proste czynności pomogą CI zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Innym patentem na ogrzewania mieszkania "przy okazji" jest otwierania piekarnika. Po skończonym pieczeniu otwórz piekarnik, tak by oddał on skumulowane w nim ciepłe powietrze. Rozgrzany piekarnik potrafi genialnie dogrzać kuchnię.

Zobacz również: Jak przygotować hortensje na zimę? Najlepszy sposób na zimowanie hortensji w donicach i w ogrodzie

Genialny trik na ogrzania domu. Przyklej folię bąbelkową do okien

Znasz sposób na schłodzenie w czasie upałów z wykorzystaniem folii aluminiowej na oknach? Okazuje się, że zimą w podobny sposób zadziała folia bąbelkowa. W ten sposób możesz sprawić, że w pomieszczeniu będzie cieplej nawet o kilka stopni. W pierwszym kroku potnij folie bąbelkową na kawałki, które pokryją całe okna. Następnie okna i folię po stronie z wypustkami porządnie spryskaj wodą. Mocno dociśnij folię do okna, powinna ona "przykleić" się bez problemu, możesz jednak na bokach zabezpieczyć ją taśmą klejącą. Zabezpieczone w ten sposób okna sprawią, że pomieszczenie nie bezie się wychładzać, a ciepłe powietrze dłużej zostanie w środku.

Sonda
Znałeś ten sposób na ogrzewanie mieszkania?
Kobiety powstania jak boginie! Niesamowita wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego