Jak hodować paprykę?

i

Autor: Shutterstock

Ogród warzywny w sierpniu

Papryka wysypie się bujnymi owocami. Musisz to zrobić w sierpniu. Jak hodować paprykę?

2023-08-14 11:33

Nawożenie papryki to tylko jeden z etapów hodowli tego owocu. Przez deszczową pogodę papryka wolniej rośnie, dlatego, jeśli chcesz cieszyć się bujnymi plonami, to koniecznie zrób w sierpniu tę jedną rzecz. Rolnicy nie mają wątpliwości, że to właśnie dzięki temu krzaki dosłownie uginają się od papryki. Jak hodować paprykę w sierpniu?

Jak hodować paprykę, aby zebrać bujne plony?

W sieci pojawia się wiele pytań dotyczących uprawy papryki. Internauci zastanawiają się głównie nad tym, co powinni zrobić, aby hodowana przez nich papryka wysypała się owocami. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie warunki pod uprawę. Papryka lubi miejsca ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru, dlatego najczęściej paprykę uprawia się w szklarniach lub tunelach. Zawiązywanie owoców zachodzi najlepiej w temperaturze 25°C w ciągu dnia oraz 16-18°C w nocy. W tym przypadku dobrze sprawdzi się ziemia żyzna, próchniczna. Oczywiście należy pamiętać o regularnym nawożeniu papryki. Warto wykorzystywać odżywki zawierające bor, fosfor i potas - to ich potrzebuje owoc najbardziej.

Koniecznie zrób to w sierpniu, aby papryka wysypała się owocami

Z racji, że ostatnie dni były raczej chłodne i deszczowe, papryka może słabiej owocować. Dlatego w sierpniu zaleca się wykonać jeszcze jedną rzecz. Chodzi o ogławianie papryki, czyli usunięcie górnej części pędów. Uszczykiwanie należy wykonać w taki sposób, aby nad pąkiem zostawić 2-3 liście. Ogławianie papryki to sprytny zabieg, dzięki któremu roślina nie będzie tworzyła nowych kwiatów, tylko skupi całą energię na wzroście już wytworzonych owoców. W efekcie będziesz cieszyć się z obfitych plonów papryki w tym roku. Pamiętaj, aby ten zabieg wykonać w drugiej połowie sierpnia, czyli na ok. 30-40 dni przed ostatnim planowanym zbiorem.

Sonda
Stosujesz ekologiczne nawozy w uprawach?
Uprawa ziół i warzyw w skrzynkach

Quiz: K jak kwiaty. Arcytrudny test z wiedzy o kwiatach na K. 5 na 10 to już sukces

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kwitnie w maju i roztacza niesamowity zapach w lesie. Uwaga jest trująca. Ta roślina to: