Nawóz do pomidorów

i

Autor: Shutterstock

Ogród warzywny

Najlepszy ekologiczny nawóz do pomidorów. Gałęzie będą uginać się od czerwonych owoców. Domowa odżywka do pomidorów

Jaki domowy nawóz będzie najlepszy do pomidorów? Pomidory szybko padają ofiarą ogrodowych szkodników, takich jak na przykład mszyce. Warto również zadbać o odpowiednie nasłonecznienie i nawodnienie swojej uprawy. Jeśli zauważyłaś, że Twoje pomidory marnieją, koniecznie wypróbuj ekologiczny nawóz, który wykonasz samodzielnie. Działa on jak odżywka do pomidorów i sprawi, że wysypią się owocami.

Jak pielęgnować pomidory, aby dały dużo owoców?

Uprawa pomidorów w Polsce może nie jest wymagającym wyzwaniem, jednak należy pamiętać, że tym roślinom należy zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju i rozkwitania. Druga istotną kwestią jest to, że pomidor wyjątkowo łatwo pada ofiarą szkodników, takich jak mszyce. Wtedy trzeba reagować szybko, aby nie zmniejszyły się nasze plony. Jak pielęgnować pomidory, aby zdrowo rosły?

  • Odpowiednie nasłonecznienie i ochrona przed silnym wiatrem. W upalny dzień warto je osłonić.
  • Pomidory preferują podłoże przepuszczalne, ciepłe i zasobne w próchnicę.
  • Podlewaj je wodą o temperaturze pokojowej. Najlepiej podlewać je z samego rana lub późnym wieczorem, aby woda zdążyła się wchłonąć przed pojawieniem się intensywnego słońca. W czasie większych upałów warto więc ostrożnie je podlewać, by nie polać liści.
  • Pomidory trzeba regularnie nawozić, aby dostarczyć im niezbędnych do wzrostu składników odżywczych.

Ekologiczny nawóz do pomidorów. Uratuje nawet najbardziej zmarnowane rośliny

Zanim skorzystasz z gotowych odżywek ze sklepów ogrodniczych, warto wypróbować tych domowych, które przygotujesz samodzielnie bez zbędnej chemii. Na uwagę zasługuje ekologiczny nawóz do pomidorów. Działa on jak odżywka na rośliny. Wzmocni roślinę i sprawi, że będzie ona odporna na niekorzystne warunki pogodowe, a pomidory wydadzą obfity plon. Potrzebujesz 1 łyżki popiołu, 1 łyżki nadtlenku wodoru i 2 litrów wody.

  1. Wymieszaj ze sobą wszystkie powyższe składniki i odstaw je na 4 godziny.
  2. Mieszankę zblenduj na gładką masę.
  3. Dokładnie przefiltruj mieszankę, na przykład przez pieluchę tetrową i dodaj 1 litr wody.
  4. Przed zastosowaniem należy wymieszać roztwór z wodą. Na jego 1 szklankę dodaj 5 litrów wody.

Tym ekologicznym nawozem do pomidorów możesz podlewać zarówno podłoże, w którym rosną, jak i spryskać nim liście rośliny.

Sonda
Stosujesz ekologiczne nawozy w uprawach?
Warzywa na balkon - pomidory
Listen on Spreaker.