nawóz do ogórków

i

Autor: Shutterstock

Warzywa w ogrodzie

Nieziemsko dobry nawóz do ogórków sprawi, że będą rosły jak szalone. Wystarczą dwa składniki za 5 zł. Naturalny i ekologiczny roztwór ochroni je przed szkodnikami

2023-07-10 15:16

Skuteczny nawóz do ogórków możesz przygotować samodzielnie i to z naturalnych składników. Do jego sporządzenia wystarczą dwie rzeczy, które raczej każdy z nas ma w swoim domu. Ogórki będą rosły jak szalone. Ten naturalny nawóz do ogórków działa nie tylko jak odżywka, dostarczając warzywom cennych minerałów, ale także chroni je przed szkodnikami. Jak go stosować?

Jak uprawiać ogórki, aby rosły jak szalone?

Posiadacze przydomowych ogródków szukają ekologicznych sposobów na uprawę zasadzonych przez siebie roślin. I raczej ten fakt nikogo nie dziwi - w końcu uprawiamy je, aby były zdrowe i wolne od chemii. Ogórki obficie rosną w ziemi żyznej, bogatej w próchnicę. To warzywa ciepłolubne, dlatego najlepiej znaleźć im nasłonecznione miejsce, gdzie ziemia szybko się nagrzewa i jest lekko wilgotna. Oczywiście podczas uprawy warzyw w ogrodzie nie wolno zapominać o ich nawożeniu, aby były odporne na wszelkie choroby, szkodniki i dawały obfite plony. W tym celu najlepiej zastosować naturalny nawóz do ogórków. Wiele z nich można w prosty sposób przygotować samodzielnie ze składników, które masz w domu. Oczywiście najpopularniejszym nawozem do ogórków jest obornik, ale śmiało można go zastąpić obierkami lub fusami.

Domowy nawóz do ogórków z mleka

Jednym z naturalnych nawozów do ogórków polecanych przez ogrodników jest roztwór mleka i wody. Dzięki niemu dostarczamy roślinie wapnia potrzebnego do jej rozwoju. Taki nawóz można stosować jako oprysk, który nie tylko odżywi ogórki, ale też utworzy barierę przed grzybami i insektami. Można nim także po prostu podlewać warzywa. Jak go przygotować? Wymieszaj 1 litr chudego mleka z 10 litrami wody o temperaturze pokojowej.

Nieziemsko dobry nawóz do ogórków. Ekologiczna odżywka

Polecaną i prostą w przygotowaniu odżywką do ogórków jest ta z wykorzystaniem drożdży. Bezpieczny i skuteczny nawóz z drożdży można z powodzeniem zastosować do podlewania ogórków i innych warzyw w naszym ogrodzie. Drożdże są źródłem ważnych dla roślin substancji, które pobudzają ich wzrost i kwitnienie, wzmacniają system korzeniowy, ułatwiają pobieranie wody i składników mineralnych z gleby, a także ograniczają występowanie chorób. Wystarczy rozpuścić 100 g świeżych drożdży piekarskich w 10 litrach ciepłej, miękkiej wody, dodać około 50 g cukru, a następnie odstawić roztwór na 4 godziny. Taki nawóz do ogórków należy stosować raz na dwa tygodnie.

Sonda
Stosujesz naturlane nawozy do warzyw?
Warzywa na balkon - pomidory
Listen on Spreaker.