Jak prać  w pralce

i

Autor: Shutterstock

Bezpieczne pranie

Pierwszorzędny sposób, jak prać szlafrok. Ta jedna sztuczka sprawi, że szlafrok będzie mięciutki, puchaty oraz czysty

2022-12-21 8:33

Jak prać szlafrok w pralce? Zimą nie ma nic przyjemniejszego niż mięciutki i puchaty szlafrok. To najlepsze domowa stylizacja "pod kocyk". Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak prać szlafrok by ten nie stracił swojego kształtu i przez długi czas pozostawał miękki. Nieodpowiednie pranie może sprawić, że materiał stanie się cienki i będzie brzydko wyglądał. Zobacz, jak prać szlafrok w pralce.

Jak prać szlafrok w pralce? Wskazówki, dzięki którym szlafrok będzie czysty i miękki

Szlafrok jak każde inne ubranie trzeba regularnie prać. Tutaj często pojawia się problem, jak prac szlafrok, by ten nie stracił swojej miękkości i kształtu. Nieumiejętne pranie lub zły program w pralce może zniszczyć materiał. Najcieplejszym i najczęściej wybieranym rodzajem szlafroków są te z frotte. Są one wyjątkowo ciepłe i mięciutkie - idealne na zimowe wieczory. Jak uprać w pralce ręcznik frotte?

Zobacz także: Quiz. Czy znasz polskie kolędy? Tylko prawdziwy kolędnik zdobędzie komplet punktów, reszta niech pokutuje nad barszczem czerwonym

Jak prać ręcznik frotte? Zasady prania szlafroka

Przede wszystkim pamiętaj, że szlafrok należy prać w dużej ilości wody. Nie przeciążaj zatem bębna w pralce. Najlepiej prać szlafrok solo. Frotte to tkanina, która trudno się wypłukuje. Zrezygnuj z ciężkich proszków do prania na rzecz delikatne żelu, który łatwo się spłucze. Możesz także zastosować program podwójnego, a nawet potrójnego płukania. Unikaj także wirowania na wysokich obrotach. Może ono zniszczyć materiał i sprawić, że włókna zostaną pokiereszowane. Do prania szlafroka możesz dodać płyn do płukania lub do zmiękczania tkanin. Sprawi on, że ręcznik po praniu będzie miły i miękki w dotyku. Wybieraj delikatny program piorący i temperaturę maksymalnie do 60 stopni Celsjusza. 

Sonda
Chodzisz po domu w szlafroku?
Jarmarki świąteczne w Berlinie dobiegają końca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany