cytryna

i

Autor: Canva.com

Już nigdy tego napoju nie wypijesz

Popularny napój na odchudzanie może niszczyć Twoje zęby.

2022-09-23 20:43

Napój popularny wśród celebrytów może niszczyć zęby ostrzegają stomatolodzy. Czy zaczynasz dzień od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny? To uważaj.

Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow to gwiazdy, które rano sięgają po szklankę ciepłej wody z cytryną i odrobiną miodu. Właściwości wody z cytryną pitej na czczo są ogromne: pobudza pracę wątroby, oczyszcza organizm z toksyn, pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów, a w dodatku świetnie wpływa na układ pokarmowy. Szklanka wody z sokiem wyciśniętym z połówki cytryny to jedynie 9-10 kalorii. Napój ten pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C w aż 25 procentach.

Ale stomatolodzy biją na alarm! Napój niszczy szkliwo. Dlaczego? To wina kwasu zawartego w cytrynie, który je uszkadza. Poranne picie wody z cytryną może się skończyć powstaniem przebarwień na zębach. Stomatolodzy wyjaśniają, że połączenie kwaśnego soku z ciepłą wodą potęguje erozję szkliwa. Lekarze radzą, by wypijać całą szklankę mikstury na raz, dzięki temu ma mniejszą styczność z zębami niż przy powolnym piciu, łyk po łyku. Warto ją pić przez słomkę, aby ograniczyć kontakt kwaśnego płynu z zębami.

Rosjanie uciekają z kraju. Protesty przeciwko mobilizacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE