Dekoracja okna

i

Autor: serwis prasowy marki ADO Goldkante WARSTWY …Dwa albo nawet trzy rodzaje tkanin pozwolą ci stworzyć efektowną dekorację okienną, dopasowaną do twoich potrzeb. Cienka jak mgiełka firana sprawdzi się w roli moskitiery, grubsza – zapewni przyjemny półcień w pokoju, a zaciemniająca – zatrzyma promienie słoneczne na zewnątrz.Wybierając karnisz z trzema szynami, sprawdź tylko jego maks. udźwig. Na zdj. tkanina Vasco 1222, ADO Goldkante.

Nieszczelne okna - co zrobić?

Proste patenty na rozszczelnione okna, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na jesień

2022-09-21 20:19

Koszty ogrzewania będą sporym obciążeniem domowego budżetu w tym roku. Dlatego warto zastanowić się już teraz co zrobić, aby uszczelnić rozszczelnione okna i zmniejszyć opłaty za prąd i gaz.

Koszty ogrzewania idą w górę a razem z nimi ceny materiałów budowlanych. Mało kogo stać dziś na wymianę nieszczelnych okien. A właśnie to najczęściej one są przyczyną zbyt niskiej temperatury w domu. Co zrobić? Przed nadejściem zimnej jesieni warto więc okna obejrzeć i zlokalizować miejsca, przez które ciepło ucieka. Znacznie tańszym rozwiązaniem będzie ich uszczelnienie. W sklepach dostępne są różnego rodzaju pianki, gąbki, taśmy izolacyjne, które zabezpieczą wszystkie nieszczelności. Zawsze też można skorzystać z odpłatnej regulacji u producenta okien.

Uszczelki w oknach

Szpary między skrzydłem a futryną w oknach wypełnij uszczelkami samoprzylepnymi. Są łatwe w użyciu. Najlepsze właściwości termoizolacyjne mają uszczelki silikonowe, nie są jednak tak wytrzymałe jak uszczelki gumowo - silikonowe.Przed przyklejeniem uszczelki ramę okienną umyj, oczyścić z brudu i kurzu. Do brudnych powierzchni taśma będzie słabiej przylegać. Pamiętaj, że taśmy nie wolno rozciągać.

Pianka montażowa do okien

Szpary między ramą lub ościeżnicą i ścianą w oknach wypełnij poliuretanową pianką montażową nakładając ją za pomocą specjalnego pistoletu lub używając produktu w sprayu. Należy pamiętać, że pianka zwiększa swą objętość (dzięki czemu szczelnie zapełnia przestrzeń), nie nakładaj więc jej za dużo. Po całkowitym wyschnięciu nożykiem możesz nadać piance odpowiedni kształt, ścinając jej wypukłości. Zwróć też uwagę, czy nie ma szpar między ościeżnicą i parapetem. Jeśli są, powtórz działanie z pianką. Dodatkowo w przypadku starych okien pojawiają się szpary między szybą a ramą okienną. Można je skutecznie zniwelować za pomocą silikonu.

Uwaga! Okna służą również do wietrzenia pomieszczenia. Należy je tak uszczelniać, by można było je ponownie otworzyć. Dobrą barierą przed ucieczką ciepła i przenikaniem chłodu są kotary oraz rolety wewnętrzne lub zewnętrzne. Na czas jesieni i zimy warto powiesić w oknach grube zasłony od sufitu do parapetu. Gdy kaloryfer nie znajduje się pod oknem, powieśmy nad nim półkę. Zabezpieczy ona przed uciekaniem powietrza do góry.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE