Prezenty dla malucha nie tylko na Dzień Dziecka. Małe gesty czyniące cuda

2022-05-25 11:11
Prezenty dla malucha nie tylko na Dzień Dziecka. Małe gesty czyniące cuda
Autor: Shutterstock Prezenty dla malucha nie tylko na Dzień Dziecka. Małe gesty czyniące cuda

Pomimo, że Dzień Dziecka obchodzimy jedynie raz w roku, możemy podejść do niego podobnie, jak do dnia zakochanych. Niech będzie on zatem wyjątkowym dniem do okazania dziecku uwagi i podkreślenia uczuć poprzez wręczenie prezentów. Warto jednak nie zapominać przy tym, aby te uczucia okazywać swoim pociechom każdego dnia. Istnieją „prezenty” niematerialne, którymi możesz obdarzyć dziecko nie tylko 1 czerwca. Sprawdź pomysły, na takie znaczące gesty.

Jeżeli pragniesz okazać dziecku uwagę, dać mu do zrozumienia, że jest dla Ciebie naprawdę ważne – warto robić to nie tylko w Dzień Dziecka. Niech jednak 1 czerwca będzie dla Ciebie okazją, aby rozpocząć w Waszym wspólnym życiu pewną rutynę. Regularne wykonywanie miłych gestów wobec Twojej pociechy sprawi, że Wasz kontakt poprawi się, a ten młody człowiek będzie otwarcie mógł czuć od Ciebie miłość. Jakie zatem powinny być te małe czyny?

1. Poświęcaj czas

Dzieci nie znają często jeszcze wartości takich jak pieniądz. Dla nich liczy się tu i teraz, dlatego najważniejszą walutą będzie dla nich czas. Nie musisz starać się tworzyć idealnych warunków, aby ten czas wspólnie spędzić. Wystarczy, że w rutynę swojego codziennego dnia wprowadzisz chwilę dla potomka. Możecie wtedy wspólnie bawić się, spacerować, ale nawet zwyczajnie siedzieć i rozmawiać. Najważniejsze jest tutaj chwilowe poświęcenie z Twojej strony.

2. Chwal

Młodzi ludzie często biorą się za wykonywanie różnych czynności oraz dążą w nich do bycia najlepszymi, aby zdobyć uwagę rodzica. Pamiętaj, aby raz na jakiś czas zwrócić uwagę na postępy Twojego dziecka w różnorakich dyscyplinach. Pochwal jego zaangażowanie w czytanie lektury, dobre oceny z fizyki, strzeloną bramkę w meczu bądź dobre wyjście ze sprzeczki z kolegą. Zwracaj uwagę na różne szczegóły, aby Twoja pociecha mogła poczuć, że rodzice są z niej naprawdę dumni.

3. Wspieraj w trudnych chwilach

Jeśli chodzi o poświęcanie czasu i wspieranie dziecka, niezwykle ważne jest także wspieranie go w trudnych momentach. Kiedy coś mu się nie uda lub po prostu będzie miało gorszy humor, warto, aby był przy nim rodzic. Dzięki takiemu małego gestowi dziecko będzie miało poczucie, iż jest kochane pomimo niepowodzeń, co sprawi, że w przyszłości będzie czuło się warte miłości.

4. Zaszczep w dziecku nową pasję

W taki wyjątkowy dzień, jak Dzień Dziecka, możesz skupić na rozwinięciu nowego zainteresowania u Twojego potomka. Kupując mu prezent bądź planując wspólne wyjście – pomyśl o pewnej nowej czynności, która mogłaby okazać się dla niego ciekawa. Jeżeli Ty jesteś miłośnikiem pewnego sportu czy rodzaju muzyki, pokaż mu świat swoich zainteresowań. Istotne jest tutaj jednak to, aby nie narzucać ich dziecku zbyt nachalnie. Warto pozostawić mu przestrzeń do wyboru, czy chciałoby kontynuować daną czynność. Jeśli nie zechce, musisz mu na to pozwolić.

Sonda
Co dajesz w prezencie na Dzień Dziecka?
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE