Empik

i

Autor: materiały prasowe Empik

Prezenty "na zajączka". Proste pomysły na wielkanocne upominki

2022-04-12 9:08

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Empik, blisko ¾ ankietowanych zamierza obdarować dzieci prezentem „na zajączka”. Będą to przede wszystkim słodycze i książki. Za nimi uplasowały się zabawki i gry planszowe. Respondenci spędzą wielkanocny czas z najbliższymi, wspólnie ozdabiając pisanki, szykując koszyczki ze święconką i gotując tradycyjne potrawy. Prawie co piąty ankietowany wyruszy też na wycieczkę w plener.

Wielkanoc z rodziną

Empik zapytał swoich klientów, w jaki sposób wykorzystają Święta Wielkanocne do spędzenia czasu z najbliższymi. Wyniki ankiety* pokazują, że w tym okresie wciąż chętnie kultywowane są tradycyjne polskie zwyczaje, np. wspólne ozdabianie pisanek (59 proc.) czy szykowanie święconki (58 proc.). Co ciekawe, prawie połowa ankietowanych (47 proc.) włącza do kulinarnych przygotowań innych domowników i gotuje wspólnie. Poza wypełnianiem wielkanocnych tradycji, popularnym sposobem na świąteczny wypoczynek z rodziną okazały się krótkie wypady – za miasto, w góry, do lasu. Niemal co piąty ankietowany wolne dni przeznaczy na wycieczkę w plener. Można zauważyć też wielkanocny trend wśród najmłodszych badanych (18-26 lat) – 17 proc. osób z tej grupy zadeklarowało, że zamierza w święta grać z rodziną w planszówki.

Prezent na zajączka

Warto odnotować, że zabawa w poszukiwanie jajek przenika do Polski bardzo powoli i stanowi wciąż niszową aktywność – planuje ją tylko 12 proc. badanych. Choć respondenci w większości nie zamierzają ukrywać niespodzianek od zajączka, aż 70 proc. z nich planuje prezenty dla dzieci. Ten zwyczaj staje się coraz popularniejszy, a świąteczne upominki wręczane są nie tylko w grudniu, lecz również właśnie na Wielkanoc. Najwięcej dzieci otrzyma słodycze (19 proc.) i książki (17 proc.), nieco mniej może liczyć na zabawki i gry planszowe (po 12 proc.).

Zobacz także: Wielki test majonezów. Który jest najlepszy?

Festiwal Rodzinnej Zabawy na Wielkanoc

Gdzie szukać pomysłów na wielkanocne prezenty a także na ciekawy odpoczynek z bliskimi? Kopalnią inspiracji jest trwający w Empiku Festiwal Rodzinnej Zabawy. Wciąż można skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów na różne produkty do organizowania rodzinnego czasu i wypoczynku.

Osoby, które planują wspólne gotowanie, mogą czerpać pomysły z książek kucharskich, dostępnych z rabatem do -30 proc. w salonach i nawet do -46 proc. na Empik.com. Rodzice poszukujący ciekawej lektury na prezent dla dziecka, skorzystają z promocji w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Najlepsze tytuły zostały objęte zniżką do -30% stacjonarnie i do -40 proc. online. Warto polować też na okazje w kategorii Zabawki. Do 18 kwietnia lub do wyczerpania zapasów, przy zakupie klocków LEGO za min. 129 zł, każdy klient Empik.com otrzyma bonus – świąteczny zestaw z zającem.

Atmosferę Świąt tworzą także stylowe dekoracje czy akcesoria do gotowania. W ramach Festiwalu Rodzinnej Zabawy przygotowano również specjalne promocje na produkty z kategorii Dom i Ogród. Wybrane artykuły, w tym właśnie dekoracje świąteczne, dostępne są w specjalnych cenach. Użytkownicy Empik Premium i Empik Premium Free skorzystają też z oferty „1+1” na wielkanocną kolekcję Empiku, m.in. na ozdoby czy akcesoria do gotowania – zapłacą tylko za jeden produkt, a drugi, tańszy, otrzymają gratis.

Źródło: materiały prasowe

Express Biedrzyckiej 11.04 (gen. Waldemar Skrzypczak, Maciej Lasek, Mirosław Oczkoś) Sedno Sprawy: Michał Woś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE