Tulipany

i

Autor: GettyImages Tulipany najlepiej sadzić w grupach

Kwiaty, które kwitną wiosną

QUIZ. Wiosenne kwiaty bez tajemnic! Nawet wprawni ogrodnicy polegną na pytaniu numer 5. Podołasz?

2024-03-21 12:53

Wiosenne kwiaty, to obok miłości, najpiękniejszy symbol tej pory roku. Kiedy pojawiają się pierwsze przebiśniegi, krokusy czy prymulki świat od razu nabiera barw. Kwiaty, które kwitną wiosną to dla ogrodnika nagroda za dobrze przepracowaną jesień i zimę. Niektóre z nich mają właściwości lecznicze, zastosowanie kulinarne i kosmetyczne. Myślisz, że wiesz wszystko o wiosennych kwiatach? Odpowiedzi na nasze pytania będą znali tylko prawdziwi znawcy tematu. Rozwiąż quiz o wiosennych kwiatach.

Kiedy na rabatach, w ogrodach i przyulicznych skwerach pojawiają się wiosenne kwiaty, wtedy naprawdę widać i czuć, że przyroda budzi się do życia. To moment, w którym lada chwila świat buchnie zielenią, dni staną się cieplejsze a za sprawą kwiatów także piękniejsze. Jednak pod hasłem wiosenne kwiaty – kryją się nie tylko wczesne przebiśniegi czy krokusy. To także majowe chabry i maki, które jako dzieci przynosiliśmy w bukiecie z okazji Dnia Matki, lub gałązki nieziemsko pachnącego bzu, który kiedyś rósł na każdym osiedlu. Niektóre z wiosennych kwiatów mają lecznicze i kulinarne właściwości, o których doskonale wiedziały nasze babcie. A ty? Jak dobrze znasz wiosenne kwiaty? Rozwiąż nasz QUIZ bezbłędnie i przyznaj sobie tytuł królowej lub króla wiosny.

ZOBACZ TEŻ: Quiz: Kwiatki bratki i? Oto arcytrudny test. Znasz polskie piosenki o kwiatach albo z kwiatami w tle?

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?
Tańczące z promocjami 29.02

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki