QUIZ z wiedzy o zdrowiu. Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

2022-05-25 11:00
QUIZ Wiedzy o zdrowiu
Autor: se QUIZ Wiedzy o zdrowiu

Quiz z wiedzy o zdrowiu. O zdrowie trzeba dbać - to wie każdy z nas. Co zrobić, kiedy do lekarza są gigantyczne kolejki, a widzisz u siebie niepokojące objawy? Sprawdź, czy twoja wiedza medyczna jest na wysokim poziomie i potrafisz trafnie zdiagnozować niektóre choroby, które dość często nas dopadają. Czy na wszystkie pytania uda ci się odpowiedzieć poprawnie?

QUIZ z wiedzy o zdrowiu. Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Zdrowie jest najważniejsze - z tym zgodzi się każdy z nas. Badamy się regularnie, a kiedy pojawia się jakiś problem, udajemy się do lekarza na konsultacje. Jeszcze niedawno w czasie pandemii Covid-19 lekarze byli zmuszeni diagnozować chorych i leczyć ich przez teleporady. To niezwykle trudne, by bez zbadania pacjenta móc postawić trafną diagnozę. A jak jest z naszą wiedzą o zdrowiu? Czy potrafisz samodzielnie rozpoznać kilka najpopularniejszych chorób i dolegliwości na podstawie podanych objawów? Sprawdź się w naszym quizie z wiedzy o zdrowiu. Czy uda ci się zdobyć maksymalną ilość punktów? Wiesz, jakie są typowe objawy grypy, czy alergii, a która choroba jest niebezpieczna dla kobiet w ciąży? Odpowiedz na osiem pytań zawartych w quizie o zdrowiu i sprawdź, czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować te choroby.

Zobacz także nasze inne quizy!

QUIZ. Dokąd pojechać na wakacje w Polsce? Rozwiąż quiz i sprawdź, gdzie spędzić urlop

Wielki QUIZ- jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu? Jakie było Twoje poprzednie życie?

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:
Poradnik Zdrowie: alergie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE