Kwiaty

i

Autor: Shutterstock

Dom i ogród

Rośliny doniczkowe do ciemnych pomieszczeń. Ulubiony Ogrodnik zdradza top 5 kwiatów do cienia, dzięki którym zmienisz dom w dżunglę

2023-01-17 12:53

Piękne zielone lub też kwitnące kwiaty doniczkowe to ozdoba naszych mieszkań i biur. Jednak nie każdy może cieszyć się pomieszczeniem pełnym słońca, potrzebnego do prawidłowego wzrostu wielu roślin. Na szczęście są też takie kwiaty, które doskonale radzą sobie także na zacienionych stanowiskach. Sprawdź, które kwiaty do cienia poleca Ulubiony Ogrodnik.

Choć światło jest potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin, to nie wszystkie kwiaty potrzebują go w dużych ilościach. Na szczęście, bo dzięki temu możemy zamienić nasz dom w dżunglę, nawet jeśli nie dysponujemy jasnym pomieszczeniem. Sprawdź, które kwiaty nie potrzebują dużo światła, by pięknie rosnąć.

Jakie kwiaty do pokoju bez słońca?

- Jak wiadomo nie wszyscy mamy tyle szczęścia, że mamy mieszkanie, które ocieka słońcem. Że przez nasze okna wydzierają się promienie słoneczne. Niestety niektórzy mieszkają w kamienicach, na parterach, gdzie dostęp światła jest ograniczony przez inne budynki lub drzewa. Co w tej sytuacji zrobić, kiedy chcemy otoczyć się roślinami, ale niestety nie wiem jakimi? Mam DLA was tylko 5 propozycji i to w zupełności wystarczy na początku przygody z roślinami, które zniosą niedobór światła – napisał na Instagramie Wojciech Wardecki znany jako Ulubiony Ogrodnik. I jako przykład podaje m.in. Zamiokulkasa. Co jeszcze?

Jakie kwiaty rosną w zacienionym miejscu? 5 inspiracji na rośliny doniczkowe do cienia

Ulubiony Ogrodnik czyli Wojciech Wardecki od lat dzieli się w internecie cennymi radami dotyczącymi roślin doniczkowych i ogrodowych. Na jego Instagramie pojawił się także poradnik, dla tych, którzy szukają kwiatów doniczkowych do zacienionych pomieszczeń. Oto 5 propozycji, dzięki którym zamienisz dom w dżunglę.

  1. Monstera -"Monstera święciła swoje triumfy jeszcze niedawno na salonach, mieszkaniach i w biurach. Dziś już trochę przechodzi do lamusa, ale cały czas jest nieodłącznym akcentem dekoracyjnym wszystkich wnętrz" - pisze Ulubiony Ogrodnik.
  2. Zamiokulkas - "tak samo jak sansevieria, jest rośliną praktycznie nie do zabicia. Znosi wszystkie najcięższe warunki. Jedno co może mu zaszkodzić,to przelanie - nie przesadzajcie nigdy z ilością wody!"- pisze Ulubiony Ogrodnik.
  3. Sansewieria - "została ogłoszona rośliną roku 2020 w salonach firmy Tomaszewski Jest to roślina nie do zabicia. Znosi najcięższe warunki w mieszkaniach biurach i we wszystkich przestrzeniach publicznych"- pisze Ulubiony Ogrodnik.
  4. Filodendrony - "możecie uprawiać w różny sposób. Jako rośliny zwisające lub przy bambusowym paliku. To jaką formę wybierzecie zależy od Was. Bez względu na wszystko, zawsze będzie się dobrze prezentować z sercowatymi liśćmi"-- pisze Ulubiony Ogrodnik.
  5. Aspidistra - "nie bez powodu na jest nazywany żelaznym liściem. Znosi bardzo trudne warunki, okresowe niedobory wody, a także głęboki cień. Choć nie rośnie zbyt szybko, wytrzyma w każdym cienistym zakątku"- pisze Ulubiony Ogrodnik.
Sonda
Który kwiat "do cienia" podoba Ci się najbardziej?
Pierwszy w Nowym Sączu robot - kelner

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki