Ten kwiat to hit. Musisz go mieć w domu! Oczyszcza powietrze i kosztuje grosze. Koniecznie ustaw w sypialni

2021-11-17 14:57
Sansevieria
Autor: shutterstock

Jesienią i zima powietrze jest fatalne. Smog wdziera się przez okna dlatego z pomocą przychodzą rośliny filtrujące powietrze. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty doniczkowe pomagają w walce ze smogiem i nie masz doświadczenia w ich uprawie wybierz kwiat, który kojarzy się ze szkolnym korytarzem lat 90. Sansevieria to prawdziwy hit wśród roślin. Jest piękna, niewymagająca, a do tego na promocji w Biedronce kupisz okazały egzemplarz za grosze! Jak pielęgnować Sansevierię i dlaczego warto ustawić ją w sypialni?

Kwiaty w domu mają ogromne znaczenie. Pozwalają na efektowne urządzenie wnętrza ale także na efektywne wykorzystanie ich właściwości. Kiedy powietrze jest fatalnej jakości z pomocą przychodzą rośliny. Niektóre z nich mają szczególne właściwości. Dzięki nim powietrze jest czystsze i zdrowsze, a znajdujące się w nim toksyny zneutralizowane, dlatego powinniśmy otaczać się roślinami nie tylko w ogrodzie, ale też w pracy i w domu. W dodatku kwiaty oczyszczające powietrze coraz częściej możemy kupić także na promocji w Biedronce. W tym tygodniu w ofercie dyskontu jest przepiękna Sansewieria w ozdobnej doniczce kosztuje zaledwie 21.99 zł. Zważywszy na dobroczynne działanie rośliny to prawdziwy hit cenowy. Ten kwiat jeszcze do niedawna kojarzył nam się ze szkolnym korytarzem lub biurowcem z lat 90. Ale powoli zaczynamy doceniać urodę i właściwości tej rośliny. Sansewieria ze względu na kształt swoich liści nazywana jest też wężownicą. Ten doniczkowy kwiat liczy ponad 70 gatunków. Najpopularniejszy i najczęściej uprawiana jest sansewieria gwinejska. Osiąga 1-1,5 m wysokości. Ma przepiękne wąskie, płaskie, mięsiste, sztywne, gładkie liście o mieczowatym kształcie i ciemnozielonej blaszce, ozdobionej jasnymi, poprzecznymi prążkami. Wspaniale wygląda w nowoczesnych wnętrzach. W dodatku nie musimy się martwić, że z braku czasu lub wiedzy nie będziemy umieli się nią odpowiednio zająć. Sansewieria uważana jest bowiem za żelazną roślinę.  W zasadzie rzadko zdarza się, że coś jej zaszkodzi. Jeśli tylko nie będziemy jej nadmiernie podlewać powinna rosnąc i zdobić pomieszczenia. Ten kwiat dobrze znosi słabo oświetlone pomieszczenia. Nocą produkuje tlen i oczyszcza powietrze z dwutlenku węgla. Dlatego jest idealnym kwiatem do ustawienia w sypialni.

ZOBACZ TEŻ: Tutaj poczujesz świąteczny klimat już w listopadzie. Jest, jak w bajce!

QUIZ. Te książki zna każdy, kto skończył podstawówkę. Czy na pewno znasz ich tytuły? Mniej, niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Stary człowiek i..."
Tańczące z promocjami 12.11.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE