Wiosna

i

Autor: JL G/Pixabay

Równonoc wiosenna 2021. Zapal świece i umyj okna. Dlaczego to ważne w pierwszy dzień wiosny?

2021-03-17 16:02

Równonoc wiosenna 2021 wypada w sobotę 20 marca. To także początek astronomicznej wiosny, kalendarzowa rozpocznie się dzień później - 21 marca. Wraz z końcem zimy, nawet jeśli pogoda na to nie wskazuje, uśpiona energia Ziemi budzi się i daje o sobie znać. Dlatego pierwszy dzień wiosny to najlepszy moment, by oczyścić siebie i mieszkanie z uśpienia i zaprosić do wnętrza życie pełne wigoru, szans i możliwości. Jak to zrobić?

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2021 roku wypada w idealny dzień. Sobota to dla większości z nas dzień porządków jednak tym razem warto skupić się na nich szczególnie. 20 marca koniecznie uporządkuj piwnice, szafy i dokładnie wysprzątaj cały dom lub mieszkanie. To ważne, bo pomieszczenia odzwierciedlają naszą podświadomość, świadomość i nadświadomość. Kiedy mamy bałagan w najbliższym otoczeniu, chaos pojawia się także w naszym umyśle. Wraz z nadejściem wiosny pozbądź się także zepsutych sprzętów, nadtłuczonych talerzy, wyszczerbionych szklanek czy porwanych ubrań (jeśli można je naprawić - zrób to). Często nie zdajemy sobie sprawy, że takie niedziałające i niekompletne przedmioty zaburzają dobrą energię w domu i przyciągają finansowe kłopoty. Jeśli takie porządki masz już za sobą zajmij się oknami i lustrami.

ZOBACZ TEŻ: Fryderyk Chopin miał ich wielu. Znasz taką przeszłość polskiego kompozytora?

Rytuał na pierwszy dzień wiosny. Napar z szałwii i ocet do mycia okien

Kiedy już uprzątniemy wszystko, co nie służy przepływowi dobrej energii w dom,  czas na oczyszczanie. Umyj podłogi, okna i lustra specjalną naturalną mieszanką – łyżka octu, woda i szklanka naparu z szałwii. Dzięki temu zdejmiesz zastałą energię, która przez miniony rok osadzała się podczas rożnego rodzaju kłótni, nieporozumień, nieszczęść czy złych myśli wśród domowników. Pomyśl także, czy możesz dodać odrobinę koloru do pomieszczeń. Jeśli nie masz czasu na malowanie ścian niech to będą nowe zasłony, poduszki, obrus lub kwiaty. Dzięki temu poczujesz powiew świeżości i powrót dobrej energii.

Rytuał na pierwszy dzień wiosny. Zapal świece

Pierwszy dzień wiosny jest idealnym dniem nie tylko na fizyczne porządki ale także oczyszczanie pomieszczeń i siebie ze złej energii. Kiedy w twoich czterech kątach wszystko już lśni w każdym pokoju zapal białą świecę i powtórz te słowa: „Oczyszczam to pomieszczenie z wszelkiej nagromadzonej złej energii, robię miejsce na dobro i obfitość. Dziękuje i tak jest”. Nie gaś świeczek niech wypalą się do końca. Przez kolejne tygodnie utrzymuj porządek w mieszkaniu, możesz tez palić kadzidła z rozmarynu lub białej szałwii. Wkrótce zauważysz zmiany w swoim życiu. W twoim otoczeniu pojawią się pomocni ludzie i korzystne sytuacje, a dotychczasowe problemy uda się w końcu rozwiązać.

Kupujesz mieszkanie. Przygotuj się do aranżacji wnętrz

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa ten przebój? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa przebój "Puszek-okruszek"?