Są w całej Polsce. Wyglądają jak pająki. Wydano komunikat ostrzegawczy

i

Autor: Facebook/ Lasy Państwowe Są w całej Polsce. Wyglądają jak pająki. Wydano komunikat ostrzegawczy

Widzieliście go?

Są w całej Polsce. Wyglądają jak pająki. Wydano komunikat. Jak atakuje?

2023-08-21 12:03

Wygląda identycznie jak pająk, jednak nim nie jest. Kosarze są już w całej Polsce i w związku z tym Lasy Państwowe wydały oficjalny komunikat, w którym dokładnie opisano, w jaki sposób te stawonogi atakują. "Kosarze są dużo bliżej spokrewnione choćby ze skorpionami niż pająkami, co dobrze widać, gdy im się bliżej przyjrzymy" — czytamy w poście Lasów Państwowych.

Są w całej Polsce. Lasy Państwowe wydały komunikat

Lasy Państwowe wydały ważny komunikat, który został zamieszczony w mediach społecznościowych. Dotyczy on kosarza. Ze względu na swoje cienkie nogi są mylone z pająkami. "Spotkamy je w lesie, pod lasem, na ścianie, w garażu... w sumie niemal wszędzie!" - czytamy w poście dodanym na Facebooku przez Lasy Państwowe. Kosarze być może wyglądają jak pająki, jednak nimi nie są. "Co więcej, kosarze są dużo bliżej spokrewnione choćby ze skorpionami niż pająkami" - informują Lasy Państwowe. W Polsce żyje ponad 42 gatunki kosarzy, a najbardziej popularny jest kosarz zwyczajny. Na szczęście te stawonogi nie są groźne dla człowieka. "Niektóre gatunki wyspecjalizowały się głównie w polowaniu na ślimaki, inne są wszystkożerne i zadowolą się dosłownie byle czym - nawet odchodami czy pokarmem roślinnym" - czytamy w komunikacie.

Czym różni się kosarz od pająka?

Zapewne teraz wiele osób zastanawia się, czy w ostatnim czasie widziało pająka, czy jednak był to kosarz. Oba stawonogi można od siebie łatwo odróżnić. "Specyficzny kształt ciała, na którym nie widać wyraźnego podziału na głowę czy odwłok oraz tylko jedna para oczu wykluczają pomyłkę z jakimkolwiek pająkiem" - zapewniają Lasy Państwowe. Pająk posiada głowotułów widocznie oddzielony od odwłoka. Natomiast w ciele kosarza odwłok i głowotułów tworzą jedną całość. Co więcej - kosarz nie tworzy pajęczyn.

Sonda
Boisz się pająków?
Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

QUIZ. Spotkasz go w każdym ogrodzie. Co to za owad?

Pytanie 1 z 12
Można go spotkać na łąkach i ogrodach, najczęściej wśród kwiatów. Co to za owad?
Pszczoła na roślinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany