Skóra trądzikowa. Jak ją pielęgnować? Krok po kroku

2021-10-12 9:02
FOREO ESPADA
Autor: Materiały prasowe

Zdrowa, gładka i pełna blasku skóra to marzenie wielu osób. Niestety, jesteśmy tylko ludźmi, a nasza cera ma swoje lepsze i gorsze dni. Trądzik choć kojarzy się przede wszystkim z okresem dojrzewania, może wystąpić u osób w każdym wieku. Posiadacze i posiadaczki skóry trądzikowej powinni umieć o nią zadbać i poznać kilka elementów codziennej pielęgnacji, które sprawią, że ich skóra nie będzie produkować wielu wyprysków. Zobacz jak dbać o skórę trądzikową i jakich składników używać.

Jak pielęgnować skórę trądzikową? 

Skóra trądzikowa to w dużym skrócie taka, na której widoczne są wszelkie rodzaju wypryski, krostki i zaskórniki. Jest ona skórą tłustą i wydziela nadmiar sebum, co sprawia, że w ciągu dnia zaczyna się mocno wyświecać. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, przyjmuje się, że skóra tłusta wolniej się starzeje. W pielęgnacji skóry trądzikowej należy przede wszystkim zadbać o wyciszenie problemów. Najważniejsze jest:

nawilżenie skóry,

wyciszenie zmian ropnych,

usunięcie nadmiaru sebum,

Pielęgnacja skóry trądzikowej nie różni się za bardzo od dbania o inne typy cery. W jej przypadku niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie. Warto wybierać kosmetyki dedykowane do naszego rodzaju skóry. Nie zapominajmy także o peelingach, tak w przypadku skóry trądzikowej również można je wykonywać. W jej przypadku sięgamy po peelingi enzymatyczne, które nie będą dodatkowo uszkadzać powstałych już wyprysków. Wbrew powszechnie panującej opinii, skórę trądzikową warto kremować. Należy wybierać kosmetyki o lekkich formułach, które nie będą obciążać cery. W przypadku tego rodzaju skóry należy zrezygnować z olejków. 

W obecnych czasach pojawił się także termin "maskne" Czym on jest? 

Termin maskne powstał z połączenia dwóch angielskich słów - "mask" (z ang. maseczka) oraz "acne" (z ang. trądzik). To faktycznie trądzik mechaniczny i różnego rodzaju wypryski powstające na brodzie, policzkach, nad ustami oraz na linii żuchwy, czyli obszarach zakrytych maską. Istnieją dwie główne przyczyny tego typu trądziku. Pierwsza to obtarcia oraz podrażnienia. Zakłóca to powierzchnię skóry i niszczy jej barierę ochronną, ułatwiając zatykanie porów Lub powodując wysypkę. Drugą przyczyną maskne jest wilgoć, która tworzy się pod maską, gdy nosimy ją przez dłuższy czas. 

Zadbaj o swoją skórę z niebieskim światłem LED

Jeśli dbacie o swoją skórę jak należy, ale nadal macie wypryski, dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady dermatologa. Jeśli jest to jakiś pojedynczy wyprysk, warto wypróbować nieagresywne leczenie punktowe. Wypróbujcie najpotężniejszą broń  od marki FOREO do walki z trądzikiem jakim jest ESPADA. To urządzenie wykorzystuje leczenie światłem niebieskim i precyzyjne celowanie laserowe, aby pozbyć się trądziku w prosty, skuteczny i szybki sposób.

Terapia niebieskim światłem LED polega na wprowadzeniu wiązki światła w głębsze partie skóry, aby skutecznie rozprawić się z bakteriami Propionibacterium acnes wywołującymi trądzik. ESPADA generuje pulsacje T-Sonic™, które sprawiają, że światło LED działa jeszcze efetywniej i dociera jeszcze głębiej. Ten nieinwazyjny zabieg przeciwtrądzikowy jest bezbolesny, łatwy w wykonaniu, a co najważniejsze jest poparty certyfikatem FDA.

Sposób użycia

Krok 1: Oczyść twarz, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu. Niebieskie światło ESPADA jest najbardziej skuteczne, gdy skóra jest czysta i sucha.

Krok 2: Naciśnij środkowy przycisk, aby włączyć urządzenie. Precyzyjnie skieruj wiązkę czerwonego światła na obszary skóry, na której występują zmiany trądzikowe.

Krok 3: Niebieskie światło oraz pulsacje T-Sonic™ aktywują się w momencie kontaktu urządzenia ze skórą. Przytrzymaj urządzenie w okolicach wyprysku przez 30 sekund.

Krok 4: Po 30 sekundach urządzenie odda wyczuwalny impuls informujący o przejściu do kolejnej partii twarzy lub zakończeniu zabiegu.

FOREO ESPADA
Autor: Materiały prasowe
FOREO ESPADA
Autor: Materiały prasowe
Super Raport 11.10 (Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Łukasz Jankowski - prezes ORL w Warszawie) Sedno Sprawy: Marek Suski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE