Snapchat. Co to jest snapchat? Jak go używać?

2015-02-04 15:52 Paweł Nowakowski

Snapchat staje się coraz bardziej popularniejszy wśród użytkowników smartfonów. Czym tak naprawdę jest aplikacja, która cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Jak jej używać?

Popularna aplikacja robi coraz większą furorę wśród młodych osób. Jest jednym z najczęściej pobieranych programów na telefony komórkowe. Wyjaśniamy jak korzystać z tego komunikatora.

Co to jest Snapchat?

Snapchat jest komunikatorem dostępnym na Androida i iPhone'a, który służy do wysyłania błyskawicznych wiadomości. Niestety, użytkownicy Nokii (Windows Phone) nie mają jeszcze do niego dostępu, jednak powstała nieoficjalna aplikacja 6snap, która daje dostęp do najważniejszych funkcji. Służy do przesyłania zdjęć i video, a w najnowszych wersjach można również wysyłać wiadomości tekstowe.

Jak działa? Jak go używać?

Żeby zacząć korzystać z tej popularnej aplikacji najpierw musimy ją pobrać na nasz telefon i stworzyć konto. Należy wprowadzić swój e-mail, hasło, nazwę użytkownika, a także dodać znajomych. Jeśli będziemy chcieli im wysłać  zdjęcie z własnym podpisem lub film, to będzie on wyświetlany maksymalnie przez 10 sekund. Później wiadomość ulega autodestrukcji. Zapewne pojawia się pytanie jak odczytać otrzymaną wiadomość? Sprawa jest bardzo prosta, ponieważ należy przytrzymać palcem ikonkę z powiadomieniem o jej dostarczeniu na nasz telefon nie odrywając go od ekranu. W momencie otworzenia pliku uruchomi nam się czas, w którym widzimy jak długo możemy oglądać tę wiadomość.

Najnowsze