Światowy Dzień Drzemki w Pracy! 12 marca zdrzemnij się bez obaw

2015-03-12 9:24

12 marca przypada Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Święto może mało znane, ale jakże ważne. Zdaniem specjalistów krótka drzemka jest bardzo pożyteczne i doskonale na nas wpływa. A skoro tak, to warto obchodzić Światowy Dzień Drzemki w Pracy, by... jeszcze lepiej pracować!

Światowy Dzień Drzemki w Pracy widnieje w kalendarzu 12 marca. Dlaczego? Być może data ta została ustanowiona w czasie, gdy zima na dobre nie odeszła, a wiosna jeszcze nie przyszła. A to oznacza, że jesteśmy nieco senni i krótka drzemka w pracy może stać się wybawieniem. Naukowcy, którzy zajmują się psychiatrią podkreślają, że drzemka jest bardzo ważna dla organizmu. Poprawia bowiem pamięć, sprawia, że szybciej reagujemy na to co się dzieje. A pracownik wypoczęty, z dobrą pamięcią i szybki w działaniu, to prawdziwy skarb. Wiedzą o tym w Google. Pracownicy tego internetowego giganta mają czas na odpoczynek. Na co jeszcze oprócz pamięci i koncentracji wpływa drzemka?

Drzemka: na co wpływa?

Okazuje się, że drzemka działa korzystnie na serce, a regularna np. 2 razy w tygodniu po 15 minut, sprawia, że jesteśmy mniej narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego. Drzemka obniża poziom stresu i przynosi relaks. W czasie drzemki, a właściwie pod koniec, nasz organizm wydziela hormony: adrenalinę i noradrenalinę. To one stymulują pracę mózgu i sprawiają, że jest on lepiej ukrwiony. Pamiętajcie, że aby drzemka była chwilą relaksu, trzeba usiąść wygodnie, zapomnieć o wszystkich problemach i oddać się błogiej chwili. Może nie zawsze da się tak zrobić w pracy, ale... warto próbować.

Zobacz: Cezary Żak: PiS proponował mi pieniądze za wstąpienie do partii!

Zapisz się: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE