Syberia. Odkryto prehistorycznego gada! ALE BYDLĘ!

2014-09-25 11:07

Mroźna Syberia. To właśnie tu odkryto ogromną skamielinę. W jednej z syberyjskich rzek rybacy zauważyli gigantyczną głowę gada. Wersje są podzielone - jedni uważają, że to skamielina z dobrze zachowaną głową prehistorycznego gada, a inni, że to tylko skała. Dowiemy się co to w 2015 roku, kiedy ruszą wykopaliska!

- Jestem pewny, że to jeden z najstarszych gadów na Ziemi, czyli dinozaur sprzed setek milionów lat  Dakosaurus-maximus - twierdzi prof. Siergiej Gaszew z Uniwersytetu Tiumeńskiego, który jako pierwszy badał szczątki odkryte przez rybaków w syberyjskiej rzece Ruta. Po dokładnym przyjrzeniu się skamielinie faktycznie przypomina ona głowę wielkiego krokodyla. Niestety nie wszyscy są tego pewni. Eugenia Kozjanowa z muzeum w Salechardzie jest sceptyczna i uważa, że znalezisko jest zwykłą skałą, choć faktycznie może przypominać głowę gada.

Niebawem całą okolicę pokryje śnieg i lód, dlatego w wydobyciem znaleziska naukowcy muszą się wstrzymać. - Ekspedycję, której celem będzie wyjęcie obiektu na brzeg, rozpoczniemy wiosną 2015 roku - wyjaśnia prof. Gaszew.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Nasi Partnerzy polecają