Tak kieszonkowcy wybierają ofiary. Zwracają uwagę na jeden przedmiot

i

Autor: Shutterstock

Trzeba uważać podczas wakacji

Ten jeden przedmiot zawsze zwraca uwagę złodziei. To dla nich zielone światło. Jak kieszonkowcy wybierają ofiary?

2023-08-31 14:57

Ofiarą kieszonkowca podczas wakacji może paść każdy z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić portfel czy telefon. Eksperci i podróżnicy wskazują, że kieszonkowcy zwykle wybierają określony typ ofiary. Kiedy jej szukają, zawracają uwagę na kilka cech charakterystycznych, a zwłaszcza na jeden przedmiot, który jest dla złodzieja jest jasnym sygnałem, że jesteśmy łatwym celem.

Takiej ofiary szukają kieszonkowcy. Uwagę zwraca jeden przedmiot

Wakacje to czas, kiedy najczęściej czujemy luz, nie przejmujemy się problemami dnia codziennego. Niestety podczas urlopu łatwo możemy paść ofiarą złodzieja. Takie doświadczenie może nam skutecznie zepsuć wyjazd, zwłaszcza jeśli stracimy cenne dokumenty lub gotówkę przeznaczoną na wakacyjne przyjemności. Eksperci i wprawieni podróżnicy zwracają uwagę, jakim zachowaniem możemy przyciągnąć uwagę kieszonkowca. Największą ostrożność należy oczywiście zachować w popularnych turystycznie miejscach, zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej, sklepach czy centrach miast. Jest jeszcze jedna rzecz, która od razu ściąga na nas uwagę kieszonkowca. 

Jak kradną kieszonkowcy?

Jeden z użytkowników forum Reddit, cytowany na łamach serwisu Daily Express, wyjaśnił, na co zwracają uwagę kieszonkowy, kiedy szukają swojej ofiary. "Kradzież kieszonkowa to przestępstwo oportunistyczne, które ma miejsce, gdy ktoś może łatwo wyciągnąć coś z twojej torby lub kieszeni, a ty jesteś rozproszony i tego nie zauważysz" - pisze. Nie ma wątpliwości, że najłatwiejszym łupem dla złodzieja jest zdezorientowany turysta. To właśnie takie osoby padają najczęściej ofiarą kieszonkowców. Po czym rozpoznają turystę? To nic trudnego - takie osoby często mówią w obcym języku, korzystają z map Google i posiadają jeden przedmiot, który od razu zwraca uwagę złodzieja. To aparat fotograficzny, który mają zawieszony na szyi.

Sonda
Zostałeś/aś kiedyś okradziona?
Kochany złodzieju oddaj mi torebkę dam Ci pieniądze
Nasi Partnerzy polecają