Jak czyścić pralkę?

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić pralkę?

Czysta pralka

Ten trik na czyszczenie pralki to przejaw geniuszu. W ten sposób pozbędziesz się brzydkiego zapachu z pralki i wyczyścić bęben

2022-12-06 10:48

Jak skutecznie wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Pralka to bez wątpienia jeden z najważniejszych sprzętów w domu. Warto zatem zadbać o jej czystość. W ten sposób pralka działać będzie dłużej i skutecznie. Pralka to także miejsce gdzie zbiera się woda, co sprawia, że może pojawić się pleśń. Zobacz, jak szybko i skutecznie wyczyścić pralkę. W ten sposób pozbędziesz się pleśni i brzydkiego zapachu.

Jak i kiedy czyścić pralkę?

Czyszczenie pralki powinno by wykonywane w miarę regularnie. Bez tego przestaje ona prać, a nasze ubrania po skończonym praniu brzydko pachną i mają plamy, których wcześniej nie było. Jeżeli czujesz ze swojej pralki niepokojący zapach to znak, że koniecznie trzeba ją wyczyścić. Pamiętaj, że w pralce na jej elementach zbiera się kamień, osiadają resztki proszku do prania, a niektóre jej części narażone się na wilgoć co sprzyja powstawaniu pleśni. Dlatego też regularne czyszczenie pralki do podstawa jej długiego działania.

Genialny patent na czyszczenie pralki. W ten sposób pozbędziesz się brzydkiego zapachu

W czyszczeniu pralki rewelacyjnie sprawdzi się tabletka do zmywarki. Wrzuć ją bezpośrednio do bębna i ustaw program piorący na min 60 stopni Celsjusza. W ten sposób pozbędziesz się brzydkich zapachów z bralki, a bęben będzie idealnie czysty. 

Zobacz także: To najmądrzejszy znak zodiaku w horoskopie. Skarbnica wiedzy i chodząca encyklopedia! Ten znak zodiaku na najtęższy umysł

Jak wyczyścić pralkę octem?

Jeżeli w Twojej pralce pojawiła się pleśń to najlepszym rozwiązaniem będzie ocet. To ekologiczny sposób, który doskonale wyczyści także kamień i usunie bakterie. Zapleśniałe elementy pralki przemywaj kilka razy w tygodniu mieszanką wody i octu. Najlepiej robić to szczoteczką do zębów. Możesz także wlać do komory na pranie ocet i włączyć puste pranie na temperaturze 90 stopni.

Jak wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną?

Również soda oczyszczona będzie niezastąpiona podczas czyszczenia pralki. Doskonale zdezynfekuje oraz odświeży wnętrze pralki. Wsyp 3/4 szklanki sody oczyszczonej do komory na proszek i uruchom najdłuższy program.

Sonda
Jak często czyścisz pralkę?
Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany