Błąd podczas mycie zębów

i

Autor: Shutterstock

Robisz to?

To najgorszy błąd popełniany podczas mycia zębów. Większość z nas zrobiła to nawet dziś. Jak poprawnie myć zęby?

2024-04-18 7:02

Mycie zębów to jeden z najważniejszych etapów porannej rutyny, jednak jak się okazuje wiele z nas popełnia wówczas jeden naprawdę istotny błąd, który może skutkować ubytkami w uzębieniu. Zapewne czytając ten artykuł dowiesz się, że zrobiłeś to nawet dziś i źle umyłeś swoje zęby. O co chodzi i jak powinno się myć zęby rano?

To najgorszy błąd popełniany podczas mycia zębów. Większość z nas zrobiła to nawet dziś

Mogłoby się wydawać, że mycie zębów to naprawdę nieskomplikowana czynność. Zwłaszcza jeśli korzystamy ze szczoteczki sonicznej lub elektrycznej. Jednak wiele z nas popełnia błędy podczas mycia zębów, przez które potem musimy odwiedzać stomatologa. Oczywiście nie tylko ważna jest technika mycia, stosowana pasta do zębów, ale także pora mycia. Otóż wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące porannej toalety - czy zęby powinno myć się przed czy po śniadaniu. I tu stomatolodzy mają ważną radę, która dla wielu z nas może być sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że zdecydowanie lepiej jest myć zęby przed śniadaniem. Dlaczego? To doskonale wyjaśnił w mediach społecznościowych lek. dent. Michał Kaczmarek, działający na Instagramie jako @tata_stomatolog. 

Czy zęby rano powinno się myć przed czy po śniadaniu? Stomatolog wyjaśnia

Oczywiście ważne jest, aby umyć zęby rano. Jednak jeśli zastanawiasz się, czy lepiej zrobić to przed śniadaniem, czy dopiero po jego zjedzeniu, to stomatolog wyjaśnił, że lepszą opcją jest umycie zębów zaraz po przebudzeniu. "Myjąc zęby przed śniadaniem, pozbywamy się płytki bakteryjnej po nocy" - wymienia Michał Kaczmarek. "Po zjedzeniu lub piciu powinniśmy odczekać 20 - 30 minut, aby nasz organizm sam zneutralizował pH w naszej jamie ustnej" - dodaje @tata_stomatolog.

Tańczące z promocjami 11.04.2024
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki