Paprotka. Zasady pielęgnacji

i

Autor: SHUTTERSTOCK Paprotka. Zasady pielęgnacji

Piękne kwiaty

Twoja paprotka usycha, a jej liście stają się brązowe? Możesz na to coś zaradzić Oto, co musisz zrobić. Dzięki tym sposobom paproć odżyje na nowo

2023-09-05 12:47

Jak pielęgnować paproć? To musisz wiedzieć. Paprotka to jedna z ulubionych roślin Polaków. Króluje nad innymi kwiatami w wielu polskich domach. Jest ona prosta w pielęgnacji, a jednocześnie efektowna. Co jednak w przypadku, gdy pomimo podlewania Twoja paprotka usycha, a jej liście stają się brązowe? Sprawdź, co może być tego przyczyną i zobacz najprostszy sposób na pielęgnację paproci. Dzięki temu Twoja paprotka zawsze będzie bujna i zielona.

Jak pielęgnować paproć? Te triki sprawią, że paprotka będzie rosnąć jak szalona

Paprotka to zdecydowanie kwiat - symbol. Znajduje swoje miejsce w wielu polskich domach. Paproć jest nie tylko rewelacyjną rośliną ozdobną, która zamienia nasze wnętrze w bujne ogrody, ale także oczyszcza powietrze z toksyn oraz dostarcza wiele tlenu i wilgoci. Paprotka jest łatwa w pielęgnacji jednak warto przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim pamiętaj, że paprocie nie lubią suchego powietrza. Nie stawiaj ich przed kaloryferem, a także regularnie opryskuj ich liście woda. Paprotka uwielbia tego rodzaju prysznice, dzięki nim liście będą świeższe i bardziej zielone. Paprotka również dobrze będzie rosła w otoczeniu innych roślin, które zapewnią jej odpowiednio wilgotne środowisko. 

Zobacz także: Rozpuść w wodzie i podlej tuje. Będą rosły jak szalone. Polecany domowy nawóz do tui działa jak turbo odżywka na drzewka

Co zrobić, gdy paprotka usycha? 

Pamiętaj, by paproć podlewać odstaną wodą o temperaturze pokojowej. Twarda woda często sprawia, że liście paprotki usychają na końcówkach. Warto wiedzieć, że paproć należy podlewać tylko wtedy, gdy jej podłoże jest delikatnie wyschnie. Zimą podlewaj ją rzadziej i staraj się nie doprowadzać do przelania. Jeżeli jednak Ci się to zdarzy, to pamiętaj, by zawsze odlać nadmiar wody. Nigdy nie stosuj nawozów do paproci, gdy z Twoją rośliną coś się dzieje. W ten sposób możesz jej jedynie zaszkodzić. 

Sonda
Masz w domu rośliny?
Targi Vivelo 2024
Listen on Spreaker.