Jak zrobić domową klimatyzację?

i

Autor: Shutterstock

To się przyda

Ukryta funkcja domowego wentylatora. Mało osób zna ten trik. Dzięki niemu w mieszkaniu zrobi się przyjemnie

2023-06-26 12:15

Ukryta funkcja domowego wentylatora. Jak zrobić domową klimatyzację? Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim upalne temperatury. Już od lat towarzyszą na wysokie upały i duszne powietrze. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Jest jednak ona dosyć droga i zużywa sporo prądu. Okazuje się jednak, że są domowe sposoby na schłodzenie pomieszczenia. Domowej roboty klimatyzacja przyniesie ukojenie w najbardziej upalne dni i noce. Zobacz, jak zrobić klimatyzator.

Ukryta funkcja wiatraka stojącego To strzał w dziesiątkę na upały

Letnie upały w mieście to dla wielu osób prawdziwa katorga. Wysokie temperatury i duszność w powietrzy mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Szczególnie musza na siebie uważać osoby starsze. Należy pamiętać o unikaniu słońca, nawadnianiu się oraz ograniczeniu aktywności fizycznej na zewnątrz. Jak jednak skutecznie schłodzić mieszkanie? Upały sprawiają, że mieszkania w blokach szybko się nagrzewają, a prawdziwą torturą są ciepłe noce. Kiedy nawet w nocy temperatury nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza trudno o jakościowy sen i wypoczynek. Rozwiązaniem problemów jest klimatyzacja, jednak jej montaż i użytkowanie jest stosunkowo drogie. Co w takiej sytuacji? Możesz przygotować domowej roboty klimatyzację, która skutecznie obniży temperaturą w Twoim domu. Jak to zrobić?

Zobacz także: Nigdy nie jedz takich truskawek. Mogą być śmiertelnie niebezpieczne

Jak zrobić domową klimatyzację? Krok po kroku

Przed wentylatorem postaw metalową (metal dobrze trzyma zimno) i napełnij ją zmrożoną słoną wodą. Sól obniża temperaturę, w której zamarza woda, dzięki czemu lód będzie bardziej zimny. W ten sposób powietrze rozprowadzane przez wiatrak będzie chłodniejsze i obniży temperaturę w pomieszczeniu. Pamiętaj, by w czasie upałów nie otwierać okien. W ten sposób pozwolisz jedynie gorącemu powietrzy dostać się do pomieszczenia. Wietrz w nocy, gdy temperatura spadnie. 

Sonda
Znałeś ten trik na domową klimatyzację?
Apartamenty za 20 mln zł w centrum Warszawy. Tu Lewandowski pławi się w luksusie