Ukryte funkcje piekarnika

i

Autor: Shutterstock Ukryte funkcje piekarnika

Sposób na czysty piekarnik

Ukryta funkcja piekarnika. Czym jest pyroliza? Piekarnik dosłownie sam się wyczyści, a ty nawet nie wiedziałaś, że to potrafi

2023-08-07 11:55

Czym jest funkcja pyrolizy?Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń w naszej kuchni. O ile pieczenie w nim ciast, mięs i przygotowywanie pysznych zapiekanek jest całkiem przyjemne, o tyle czyszczenie piekarnika nie należy do naszych ulubionych zajęć. Mało osób wie, że piekarnik ma wiele ukrytych funkcji, które mogą ułatwić nam jednak życie i gotowanie. Sprawdź, jakie ukryte funkcje posiada piekarnik i zobacz, jak możesz ich używać.

Czyszczenie piekarnika za pomocą ukrytej funkcji. Zobacz, jak możesz go używać

Dla wielu osób piekarnik to najważniejszy sprzęt w kuchni. Możemy w nim przygotować wiele potraw, upiec ciasto, a nawet suszyć grzyby i rozmrażać mięso. Jednak piekarnik to nie tylko przydatne funkcje do gotowania, ale również sprytne rozwiązania, które pomogą nam utrzymać urządzenie w czystości. Niewiele osób wie, że piekarniki posiadają ukryte funkcje, o których niewiele się mówi. Wiele urządzeń wyposażonych jest w funkcję samooczyszczenia. Działa ona na zasadzie gorącej pary, która zmiękcza resztki jedzenia, dzięki czemu są one łatwe do usunięcia. 

Sprytne funkcje piekarnika. Czym jest funkcja pyrolizy? 

Nowoczesne piekarniki często wyposażone są również w funkcję pyrolizy. To specjalny program piekarnika, który nagrzewa go do 500 stopni C, a drzwi automatyczne są blokowanie. W ten sposób piekarnik sam się czyści, a na dnie zbiera się popiół, który wystarczy po skończonym programie uprzątnąć. Dzięki funkcji pyrolizy utrzymasz piekarnik w czystości, bez zbędnego szorowania. 

Sonda
Znałaś ukryte funkcje piekarnika?
Przyjechali ze świata malować po ścianach, czyli graffiti to prawdziwa sztuka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki