Konserwacja okien

i

Autor: Shutterstock

To warto wiedzieć

O tej funkcji okien słyszało niewiele osób. Zrób to latem, a zimą nam podziękujesz. Producenci okien zalecają jedną czynność podczas użytkowania okien

To bardzo ważna rzecz, którą należy zrobić ze swoimi oknami jeszcze tego lata. Producenci okien sugerują, aby wykonać konserwację okien najlepiej teraz, gdy temperatury sprzyjają. Jak wykonywać konserwację okien i dlaczego jest ona tak ważna? Sprawdź, jak to zrobić, a zimę nie spotka Cię niemiła niespodzianka

Dlaczego konserwacja okien jest niezbędna? 

Okna w domu wymagają regularnej konserwacji. Jest ona równie ważna, jak mycie okien. Specjaliści podkreślają, że konserwacja jest szczególnie istotna w przypadku okien z plastikowymi ramami. Elementy ze sztucznego tworzywa wymagają przeglądu raz na jakiś czas. Zaleca się, by konserwacje okien przeprowadzać co najmniej raz w roku. Okna stanowią barierę ochronną pomiędzy światem zewnętrznym, a pokojami. Zbierają duże ilości pyłków oraz kurzu, które wchodzą w najmniejsze szczeliny. Regularna konserwacja sprawi, że okna nie będą się rozszczelniały, a zawiasy będą działały poprawnie. W efekcie okna nie będą przepuszczały zimna. 

Zobacz również: Wzór trik na porysowaną patelnię. Jeżeli kochasz gotować to musisz znać ten myk "Tego uczą w szkołach gastronomicznych"

Jak przeprowadzić konserwację okien? 

Konserwacje okien należy rozpocząć od ich dokładnego umycia. Doczyść nie tylko szyby i framugi ale również zawiasy i inne zakamarki. Całość warto umyć na mokro i porządnie wysuszyć. W kolejnym kroku zadbaj o zawiasy i inne ruchome elementy okna. Nasmaruj jej smarem lub olejem do konserwacji. W tym kroku sprawdzi się także wazelina lub WD40. Pamiętaj, że stosowany przez Ciebie preparat nie może uszkadzać powłoki antykorozyjnej ruchomych elementów. Następnie sprawdź, czy zamykanie i otwieranie okien nie sprawia trudności i okna "chodzą" bez problemu. Na koniec skontroluj, czy uszczelki nie sparciały i nie wymagają wymienienia.  Konserwacje okien wykonuj co najmniej raz do roku. 

Sonda
Regularnie myjesz ramy okienne?
Koszalińska Wodna Dolina z zakazem kąpieli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany