Wednesday

i

Autor: Shutterstock

Filmy i seriale

Wednesday 2 sezon. Dobra wiadomość dla fanów Wednesday Addams. Nowy sezon będzie rozgrywał się w magicznym miejscu

2023-09-13 14:17

Kiedy na Netflix trafi drugi sezon serialu „Wednesday”, fani odkryją wiele zmian. Choć data premiery hitowej produkcji to dopiero koniec 2024 roku, to miłośnicy przygód córki państwa Addams nie mogą narzekać na nudę. Co jakiś czas wypływają nowe informacje związane z serialem. Tym razem osoby pracujące przy produkcji zdradziły, gdzie będzie toczyć się akcja drugiego sezonu „Wednesday” z Jenną Ortegą w roli głównej.

Kiedy serial „Wednesday” pojawił się na platformie Netflix, widzowie przenieśli się do w Akademii Nevermore. Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon serialu będzie rozgrywał się w domu rodziny Addamsów. Ten pojawił się przez chwilę w pierwszej części, jednak fanom nie było dane zbyt długo oglądać przestrzeni dobrze znanej z filmów.

Wednesday 2 sezon. Dobra wiadomość dla fanów Wenesday Addams. Nowy sezon będzie rozgrywał się w magicznym miejscu

O tym, że w „Wednesday” 2 będzie więcej scen w domu Addamsów, w jednym z wywiadów poinformowała Colleen Atwood. W rozmowie z „Variety” kostiumografka serialu przyznała, że w kolejnym rozdziale „Wednesday” musi przygotować wiele „domowych” stylizacji dla Mortici Addams, którą gra Catherine Zeta-Jones.

- W 2. sezonie (Catherine Zeta-Jones przyp.red.) będzie miała wiele różnych stylizacji. To będzie naprawdę ciekawe, zobaczyć jak wygląda po zdjęciu swojej ikonicznej sukienki, w zwykłych domowych ubraniach – powiedziała Colleen Atwood.

Warto dodać, że już wcześniej showrunnerzy „Wednesday” - Al Gough i Miles Millar – informowali, że w 2. sezonie chcieliby skoncentrować się na relacji Morticii i Wednesday jako matki i córki.

- Chcemy pogłębić i nieco skomplikować relacje naszych bohaterów. Zamknięta szkoła daje nam sporo możliwości fabularnych. „Wednesday” to serial o kobiecej przyjaźni, którą pokazujemy na przykładzie Wednesday i Enid. Wiemy, że widzowie bardzo polubili te postacie i identyfikują się z nimi, to dla nas duże wyróżnienie i pole do popisu. Skoro Wednesday doświadczyła już prawdziwej przyjaźni i dała się przytulić, to sprawdźmy, co zrobi z tym dalej. To będzie pomost pomiędzy pierwszym a drugim sezonem – powiedział Al Gough w „The Hollywood Reporter” i dodał, że możemy liczyć także na rozszerzenie wątku relacji pomiędzy matką a córką, czyli Wednesday-Morticia.

Wszystko więc wskazuje na to, że nowy sezon faktycznie będzie rozgrywał się w domu Addamsów. Nie wyklucza to jednak powrotów do Akademii Nevermore. Jednak tego producenci nie zdradzają. Co jeszcze wiemy o drugim sezonie „Wednesday”?

Wednesday 2 sezona na Netflix. Jest pierwsza możliwa data premiery

„Wednesday” to hitowy i wysokobudżetowy serial Netflixa. Platforma nie potwierdziła jeszcze oficjalnej daty premiery drugiego sezonu, jednak tego typu projekty wymagają sporego zaangażowania i czasu. Produkcja zazwyczaj trwa od 12 do 18 miesięcy. Jenna Ortega, czyli serialowa Wednesday, w czerwcu tego roku potwierdziła, że ekipa wraca na plan. Więc raczej nie ma szans, że drugi sezon pojawi się w 2023 roku. Ponadto plany na szybką premierę może pokrzyżować także trwający w USA strajku scenarzystów i aktorów. Jak donosi portal „Comingsoon.net”, drugi sezon „Wednesday" będzie miał premierę w połowie 2024 roku.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze cytaty z Wednesday Addams. Sprawdź, w oczekiwaniu na 2. sezon serialu

Sonda
Czekasz na drugi sezon „Wednesday"?
Polscy celebryci, którzy mają dużo dzieci
Listen on Spreaker.