Czyszczenie rolet dzień noc

i

Autor: Shutterstock

Porządki domowe

Wlej ten płyn do wody i umyj rolety dzień noc. Wyczyścisz je bez zdejmowania. Przełomowy sposób na czyszczenie rolet okiennych

2023-08-31 14:11

Posiadacze rolet typu dzień noc często zastanawiają się, czym je wyczyścić bez pomocy specjalistycznego sprzętu piorącego. Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Można skutecznie wyczyścić rolety dzień noc i to nawet bez ich uprzedniego zdejmowania. Wlej ten płyn do wody i umyj nim rolety okienne. Ten sposób może być przełomem w porządkach domowych.

Wlej do wody i umyj tym rolety dzień noc. Przełomowy sposób ułatwi porządki

Czym myć rolety dzień noc? Modne w ostatnich latach rolety okienne są nie tylko praktyczne, ale także tanie i wyglądają niezwykle gustownie. Jednak mają jedną wadę -  w przeciwieństwie do żaluzji czy rolet rzymskich, ten typ zasłon okiennych, jest dość skomplikowany w czyszczeniu. Nie wystarczy przetrzeć go mokrą ściereczką, a pranie w pralce jest zakazane. Jak zatem powinno się czyścić rolety dzień noc? Ten sposób może okazać się dla posiadaczy rolet typu dzień noc przełomowy. Wystarczy, że wlejesz do 2 litrów ciepłej wody 2 łyżki płynu zmiękczającego. Następnie zwilż w roztworze ściereczkę i wyczyść nią zabrudzenia na roletach. Często polecanym sposobem na czyszczeniem jest pasta z sody oczyszczonej. Do proszku dodaj odrobinę wody, aż postawnie gęsta jednolita konsystencja i nałóż na zabrudzenia. Jednak ten trik jest odpowiedni jedynie do białych i jasnych tkanin.

Jak dbać o rolety dzień noc?

Jeśli chcesz, aby rolety posłużyły Ci przez wiele lat, to koniecznie pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu, nawet z powierzchownych zabrudzeń. Po pierwsze odkurzaj je raz w miesiącu. Rób to wzdłuż pasów. Poza tym przemywaj je wodą. Nie musisz stosować żadnego detergentu. Po prostu zwilżaj ściereczkę i delikatnie przecieraj materiał. Po wszystkim rozwiń materiał i poczekaj aż dobrze wyschnie, aby nie pojawiła się na nim pleśń.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "n"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają