Wolne dni w 2014: Jak zaplanować wolne dni, by mieć długie weekendy? SE.pl podpowiada

2014-03-14 12:05

Wystarczy, że weźmiesz w pracy jeden lub dwa dni wolnego, a tak naprawdę nie będziesz pracował nawet kilka dni. Jak to zrobić? Wystarczy wiedzieć kiedy w kalendarzu wypadają dni wolne od pracy.

KWIECIEŃ: Najbliższe wolne dni wypadają w Wielkanoc. Niestety pierwszy dzień świat wypada oczywiście w niedzielę, więc tylko poniedziałek jako dzień roboczy daje wolne od pracy.

MAJ: Majówkę możesz zacząć już od czwartku, wtedy wypada 1 maja i święto pracy. Jeśli więc weźmiesz wolne w piątek to w sumie będziesz miał wraz z weekendem cztery dni wolnego.

CZERWIEC: W czerwcu przypada Boże Ciało. Będzie to czwartek 19 czerwca. Wystarczy wziąć wolny piątek w pracy i masz cztery dni urlopu.

SIERPIEŃ: Następnym świętem, przy okazji którego można złapać kilka wolnych dni jest 15 sierpnia (piątek), czyli Święto Wojska Polskiego. Jeden dzień urlopu wzięty dzień przed, czyli w czwartek sprawi, że weekend potrwa cztery dni.

LISTOPAD: W listopadzie nie uda się mieć dużo wolnego z okazji świąt Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości. 1 listopada wypada kiepsko, bo w sobotę, weekend więc się nie wydłuży. Lepiej jest z 11 listopada, który w tym roku wypada we wtorek. Jeśli weźmiesz zaplanujesz urlop na 10 , 12, 13 i 14 listopada to wolne wydłuży się do 9 dni.

GRUDZIEŃ: Najdłuższe wolne można ustalić sobie dopiero na Boże Narodzenie. Wystarczy wziąć cztery dni urlopu 29, 30 i 31 grudnia oraz 2 stycznia, aby w sumie mieć 11 dni wolnego!

Wystarczy więc z puli urlopu wykorzystać 11 dni, by mieć sporo wolnego. Nie zwlekaj i zaplanuj sobie wolne już dziś!