Wyroby medyczne, które leczą

i

Autor: materiały prasowe

Wyroby medyczne, które leczą. Innowacje w medycynie dają nowe życie chorym, którym nie pomogły leki

2018-04-05 2:00

Na wiele problemów tradycyjna medycyna wciąż nie potrafi znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Na szczęście odpowiedzią na problemy m.in. chorych na Parkinsona są innowacyjne wyroby medyczne. Te specjalne, najczęściej wszczepialne urządzenia pozwalają dać pacjentom nowe życie. O ich niezwykłej roli w kampanii społecznej OIGWM POLMED „Innowacyjne wyroby medyczne ratują życie i zdrowie pacjentów" opowiedzieli pacjenci i ich lekarze.

Przedstawiamy cztery niezwykłe historie ludzi, którzy dostali szansę na normalne życie i ich lekarzy, którzy dzięki innowacyjnym wyrobom medycznym mogą jeszcze skuteczniej i bezpieczniej ratować swoich pacjentów.

Pani Anita Pietruszczak od urodzenia jest pacjentką kardiologiczną. Żadna z wcześniej stosowanych form terapii nie pozwalała jej na normalne funkcjonowanie. Szansę na nowe życie otrzymała dzięki interwencji Prof. Oskara Kowalskiego i dr. Adama Sokala. Dzięki innowacyjnemu stymulatorowi serca Pani Anita może teraz bezpiecznie uprawiać sport i, jak sama twierdzi, korzystać z młodości.

Kręgozmyk to ciężkie schorzenie kręgosłupa, polegające na przesuwaniu się kręgów względem siebie. Cierpiący na tę chorobę Jan Chmiel prawie nie mógł chodzić. Wcześniejsze metody leczenia nie pomagały, a ból uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Dopiero specjalny implant wszczepiony przez dr. Jerzego Pieniążka przyczynił się do niesamowitej poprawy jego sytuacji zdrowotnej. Teraz Pan Jan chodzi bez problemu i może angażować się w życie społeczne i rodzinne.

Dzięki innowacyjnemu wyrobowi medycznemu do pełnej sprawności i pracy zawodowej wrócić mógł dr Andrzej Nabzdyk, który po wypadku stracił nogę. Zastosowanie nowoczesnej protezy umożliwiło mu powrót do pracy i ratowania życia ludzi już po 180 dniach.

Cierpiąca na chorobę Parkinsona pani Lucyna Gorzałka obecnie nie odczuwa już specyficznych dla tego schorzenia drgawek. Powstrzymuje je specjalny stymulator mózgu. Jak twierdzi jej lekarka – dr Magdalena Boczarska-Jedynak, operacja wszczepienia wyrobu medycznego całkowicie odmieniła obraz choroby pani Lucyny. Pacjentka z osoby całkowicie uzależnionej od pomocy innych stała się aktywną, niezależną kobietą.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami naszych bohaterów w serii filmów OIGWM POLMED

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki