Jak wyczyścić czajnik elektryczny?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić czajnik elektryczny?

Jak czyścić czajnik elektryczny?

Wystrzałowy patent, jak wyczyścić czajnik elektryczny z kamienia. Wrzuć do niego to, a zdziwisz się jak szybko będzie czysty

2022-09-14 9:57

Czajnik elektryczny znajdziemy praktycznie w każdym domu Chcesz, by posłużył Ci latami? Zadbaj o jego prawidłowe czyszczenie. Czajnik elektryczny narażony jest na osadzanie się kamienia z wody. Regularne odkamienianie sprawi, że nie zniszczą się grzałki i inne elementy urządzenia, a sam czajnik elektryczny będzie działał o wiele dłużej. Sprawdź, w jaki sposób wyczyścić czajnik elektryczny z kamienia. To prosty trik, który uratuje Twój czajnik.

Jak czyścić czajnik elektryczny? Proste sposoby na odkamienianie

Kamień osadzający się na wszelkiego rodzaju urządzeniach to prawdziwe utrapienie. Jest to nic innego jak związek wapnia i innych materiałów, które znajdują się w wodzie płynącej w wodociągach. W przypadku czajników elektrycznych jest to o tyle ważne, że im więcej osadzającego się kamienia tym twardsza woda, którą pijemy. Warto zatem zadbać o prawidłowe czyszczenie czajnika elektrycznego. Zanim zaczniesz pozbywać się kamienia z czajnika pamiętaj, by odłączyć urządzenie z prądu.

Zobacz także: Jak prać poduszki z pierza w pralce? Zabójczo skuteczny patent, by były mięciutkie, puchate i czyste

Jak odkamienić czajnik octem? 

 W przypadku pozbywania się kamienia niezastąpiony jest ocet. Dzięki swojej kwasowości idealnie rozpuszcza węglany wapnia i magnezu. Przygotowuj roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 i całość zagotuj w czajniku. Mieszankę pozostaw na kilka godzin, a potem całość porządnie przepłucz. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt do mieszanki możesz dodać kwasek cytrynowy. Po wszystkim przemyj porządnie czajnik wodą z płynem do naczyń i pozostaw go do całkowitego wyschnięcia.  

Sonda
Korzystasz z domowych patentów na sprzątanie?
Poważny wypadek z udziałem hulajnogi