Zadbaj o swoją skórę! To najważniejszy kosmetyk w Twoich zbiorach

2022-04-28 9:02
makijaż
Autor: Getty Images

Coraz więcej mówi się o negatywnym wpływie promieniowania słonecznego na naszą skórę. Prawda niby znana od lat, a jednak nadal wiele osób unika stosowania kremów z filtrem. To ogromny błąd w naszej pielęgnacji, eksperci uważają, że to właśnie kremy SPF są najważniejszymi kosmetykami, które powinniśmy stosować, nawet zimą, kiedy za oknami słońce schowane jest za gęstymi chmurami. Na szczęście ten sezon w branży beauty upływa właśnie pod znakiem kremów SPF, a coraz więcej marek decyduje się na rewelacyjne linie kosmetyczne zawierający mocny filtr. Ważne również by taki krem posiadał ochronę na szerokie spektrum fal, zarówno na UVB, UVA jak i światło niebieskie.

Wszyscy kochamy słońce, z jednej strony stanowi ono rewelacyjne źródło witaminy D, z drugiej, niestety posiada również szerokie spectrum działań niepożądanych. Wiecie, że to właśnie promienie słoneczne uznawane są za jeden z głównych czynników, które odpowiadają za starzenie się skóry, w tym także za zmarszczki? Dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona naszej skóry przed słońcem. Wybierając się na plażę raczej nie zapominamy o kremach do opalania i pamiętamy, by regularnie smarować się wysokimi filtrami. Gorzej jest jednak ze skórą twarzy, eksperci podkreślają, że kremy SPF to podstawa pielęgnacji i powinny być aplikowane codziennie, niezależnie od pory roku. Najlepiej wybierać krem z SPF50, który zapewni najwyższą ochronę przeciwsłoneczną. Obecnie na rynku jest wiele kosmetyków SPF, które dedykowane są różnym rodzajom skóry, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Powinniśmy chronić swoją skórę nie tylko przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB lecz także przed sztucznym światłem niebieskim i podczerwonym emitowanym z ekranów urządzeń elektronicznych. Promieniowanie infrared przenika przez skórę i działa bezpośrednio na komórki naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej hamując wytwarzanie kolagenu i stymulując tworzenie się naczyń krwionośnych w skórze, w wyniku czego powstaje rumień, bruzdy oraz trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Promieniowanie blue light generuje duże ilości wolnych rodników, odpowiedzialnych za degradację lipidów, uszkodzenie DNA oraz powstawanie przebarwień.

Zobacz także: Modne trendy na lato 2022. Biżuteria w butach! To będzie hit

Fotostarzenie skóry objawia się na kilka sposobów, takich jak zaburzenia pigmentacji w postaci plam posłonecznych, przebarwienia, piegi czy odbarwienia na twarzy, zmiany w jakości skóry (utrata elastyczności, problem z przesuszeniem), powstawanie zmarszczek oraz zmiany przednowotworowe i nowotworowe w postaci czerniaka. Dlatego tak ważne jest stosowanie codziennie i przez cały rok – niezależnie od pogody - prewencji w postaci wysokich filtrów SPF.

Marka SENSUM MARE tworzy kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych z najwyższej półki, sprowadzanych z całego świata. Łącząc innowacyjne technologie z najcenniejszymi składnikami pochodzącymi z natury marka ta tworzy unikatowe formuły swoich kosmetyków, które zapewniają skórze twarzy działanie przeciwzmarszkowe, nawilżające oraz odżywcze. Nowość na rynku w postaci emulsji ALGODROPS to pierwszy produkt na polskim rynku, z tak bogatym składem i kompleksową ochroną przeciw fotostarzeniu się skóry podany w wyjątkowo lekkiej formie emulsji, zapewniającej komfort aplikacji. ALGODROPS z wysokim filtrem SPF 50 skutecznie przeciwdziała skutkom stresu oksydacyjnego i przedwczesnego fotostarzenia się skóry. Emulsja ta stanowi kompleksową ochronę przed promieniami słonecznymi, zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia oraz niebieskim i podczerwonym światłem.

ALGODROPS ANTI-PHOTOAGING PROTECTIVE FACE DROPS od SENSUM MARE łączą w sobie innowacyjne składniki o udowodnionym działaniu ochronnym. Stabilne filtry mineralne i chemiczne powstałe w technologii EcoSun Pass zostały wytworzone w duchu zrównoważonej produkcji, przyczyniają się do optymalizacji ekologicznej i redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną. W kosmetyku znajdują się innowacyjne składniki takie jak: kompleks ELIX-IRTM oraz SAKADIKIUMTM , które chronią skórę przed światłem blue light oraz infrared. ALGODROPS zawierają również kompleks 5 alg morskich i wodę z lodowca norweskiego – czyli flagowe składniki kosmetyków SENSUM MARE, oraz witaminę E (tokoferol) i kwas hialuronowy.

- Tworząc krople ochronne skupiliśmy się na problemie fotostarzenia skóry, którego przyczyną jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz światło blue light i infrared, sztucznie emitowane z ekranów komputerów, telefonów i urządzeń elektronicznych – mówią twórcy marki SENSUM MARE: Maciej Tęsiorowski i Łukasz Kołodziejek.

SENSUM MARE
Autor: Materiały prasowe SENSUM MARE
Warszawa jak Nowy Jork. Rusza program skanowania ulic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE