Sposób na gładkie firanki bez prasowania

i

Autor: Shutterstock Sposób na gładkie firanki bez prasowania

Warto wypróbować

Zaskakująco dobra sztuczka na szybkie prasowanie firan. Wystarczy, że użyjesz folii aluminiowej, a będą gładkie w mig

2022-10-01 6:11

Prasowanie firan to zmora każdej pani domu. Zwłaszcza te wykonane z delikatnych tkanin łatwo się gniotą i do tego elektryzują, utrudniając przy tym skuteczne operowanie żelazkiem. Jak prasować firanki, aby były idealnie gładkie? Istnieje jeden sposób, który z pewnością uraduje kobiety. Wystarczy użyć folii aluminiowej, a szybkie prasowanie firan masz gwarantowane.

Zasady prania firanek bez zagnieceń

Zastanawiasz się, jak szybko uprasować firanki? Prawda jest taka, że jest to czynności, która wymaga od nas sporo pracy i czasu. Dlatego warto korzystać z wszelkich porad, które ułatwią prasowanie firan. Pierwszym krokiem do tego jest pranie firanek zgodnie z kilkoma zasadami. Przed wrzuceniem zabrudzonej tkaniny do pralki złóż ją w kostkę, a następnie umieść ją w specjalnym pokrowcu do prania lub poszewce małej poduszki. Pamiętaj, aby do prania używać proszków, które są przeznaczone do firan. Firanki należy prać w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza i 400 obrotach na minutę. Jeśli chcesz uprać firanki bez konieczności prasowania, wykorzystaj maksymalnie 1/3 pojemności bębna. Taki sposób prania firan zagwarantuje, że będzie na nich znacznie mniej zagnieceń, niż przy tradycyjnej metodzie.

Sposób na szybkie prasowanie firan z folią aluminiową

Chcesz szybko uprasować firanki? To z pewnością pokochasz ten trik z folią aluminiową zastosowaną podczas prasowania. Niewiele osób wie, że folię aluminiową można wykorzystać także w trakcie prasowania, co znacznie przyspieszy ten proces. Jak prasować firanki, aby nie było widać na nich zagnieceń? Wystarczy, że owiniesz deskę do prasowania folią aluminiową tak, aby jej błyszcząca część znalazła się na zewnątrz. Połóż na to materiałowy pokrowiec i gotowe - możesz chwytać za żelazko. Folia aluminiowa będzie odbijać ciepło, dzięki czemu firanki będą gładkie za jednym pociągnięciem gorącego żelazka. Jeśli materiał jest cienki, możesz złożyć go na pół i jednocześnie uprasować podwójną warstwę.

Sonda
Znasz trik z folią aluminiową na prasowanie firanek?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają