Sprytny sposób na mycie naczyń

i

Autor: Shutterstock Sprytny sposób na mycie naczyń

Sprytne sposoby na sprzątanie

Zjawiskowy myk na mycie naczyń. Dodaj to do płynu do naczyń, a talerz i kubki będą czyste i lśniące

2022-09-08 8:40

Nawet po najpyszniejszym posiłku zostają naczynia do umycia. To chyba jedna z najmniej lubianych czynności sprzątających. Wiele osób nie znosi dotykać resztek jedzenia i musieć je domywać. Dodatkowo często na naczyniach zostają smugi, a niektóre zabrudzenia są wyjątkowo trudne do usunięcia. Jeżeli zatem nie masz w domy zmywarki to przygotowaliśmy dla Ciebie rewelacyjne patenty na mycie naczyń domowym sposobem. Już nigdy nie wrócisz do starych nawyków.

Domowe sposoby na mycie naczyń. Czym zastąpić płyn do naczyń?

Mycie naczyń to czynność, którą wykonujemy kilka razy dziennie. Nawet, jeżeli posiadamy zmywarkę to niektórych naczyń nie wolno w niej myć, to między innymi niektóre rodzaje patelni czy naczynia z ręcznie malowanymi wzorkami. Jeżeli naczynia nie są tłuste to klasyczny płyn do naczyń może zastąpić sól. Nie tylko rewelacyjnie je oczyści, ale również pozostawi je nabłyszczone i lśniące. Jeżeli chcesz umyć naczynia, które miały kontakt z surowym mięsem lub rybami to możesz je delikatnie spryskać woda utlenioną. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich bakterii i drobnoustrojów. 

Zobacz także: Co kolor warzyw i owoców mówi o ich właściwościach? Poznaj moc barw żywności

Mycie naczyń w wodzie po ryżu

Kolejnym, rewelacyjnym patentem na mycie naczyń jest wykorzystanie wody po gotowaniu ryżu lub makaronu. W ten sposób nie tylko doczyścisz zabrudzenia ale również zadbasz o środowisko i zredukujesz zużycie wody. Niektórzy rekomendują także dolanie do wody szklanki octu, dzięki temu Twoje naczynia będą lśniące.

Prawidłowe mycie naczyń - nie zapominaj o strategii

Pamiętaj, by nie myć naczyń pod bieżącą wodą. Najlepiej robić to w w misce lub w komorze zlewu. Równie ważna jest kolejność, mycie naczyń zaczynamy od tych najdelikatniejszych i najmniej ubrudzonych, jak kieliszki, a kończymy na zatłuszczonych patelniach. 

Sonda
Zmywasz ręcznie naczynia?
Poduszkowiec zagościł na Politechnice Lubelskiej
Nasi Partnerzy polecają