Sprytny sposób na mycie naczyń

i

Autor: Shutterstock Sprytny sposób na mycie naczyń

Sposoby na sprzątanie

Znajoma gosposia zdradziła sposób na przypalone garnki i patelnie. Ty śpisz, a to się samo robi. Bez szorowania naczynia będą lśniące

2023-08-07 12:53

Jeść lubi każdy, zmywać naczynia już mniej. Nawet w dobie zmywarek wszyscy doskonale wiemy, że umycie przypalonych garnków i zatłuszczonych talerzy wcale nie jest takie proste i lepiej zrobić to ręcznie. Jest sprytny trik, który Ci w tym pomoże. Wystarczy, że włożysz brudne naczynia do zlewu, wrzucisz jedną rzecz, zalejesz wodą i pójdziesz spać. W nocy uporczywy tłuszcz oraz spalenizna rozpuszczą się same, bez szorowania.

Genialny sposób na mycie naczyń. Trik, który poradzi sobie ze spalenizną oraz tłuszczem

Zmywanie po kilkudaniowym posiłku nie jest ani przyjemne, ani łatwe. Nawet w dobie zmywarek, wiele zabrudzeń warto domywać ręcznie. W czasach, gdy podczas zmywania nie wyręczały nas sprzęty kuchenne, nasze babcie radziły sobie w inny sposób. Okazuje się, że masz w kuchni małych pomocników, którzy pomogą Ci w myciu brudnych naczyń. Jednym z takich sprzymierzeńców jest herbata, a dokładniej zużyte torebki po herbacie. Jak wiadomo, torebki po herbacie mają wiele nietypowych zastosowań, radzą sobie z brzydkimi zapachami, a te nieużywane wchłaniają wilgoć. Jak je jednak wykorzystać w myciu naczyń? Sprawdź ten patent. 

Mycie brudnych naczyń z pomocą torebek pod herbacie

Włóż brudne naczynia do zlewu i wrzuć tam zużyte torebki po herbacie i całość zalej wodą. Twoja praca wykonana, teraz możesz pójść spać. Brudne naczynia należ zostawić w zlewie na cała noc. Herbata rozpuści uciążliwy brud, w tym tłuszcz oraz spaleniznę. Rano wystarczy, że delikatnie przemyjesz naczynia i gotowe.       

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Jadąc w Bieszczady łatwo przegapić tę perełkę