dziewczynka, laptop

i

Autor: East News

Zostań Wróżką Ognia - co chodzi? Na czym polega niebezpieczna gra nastolatków, która dotarła do Polski?

2017-03-27 13:20

Kolejna samobójcza gra dotarła do Polski. "Zostań Wróżką Ognia" to gra, która może doprowadzić do wielkiej tragedii - śmierci dziecka, a nawet całej rodziny. O co chodzi w tej grze? Na czym polega Zostań Wróżką Ognia? Zasady gry są przerażające.

Zostań wróżką ognia - o co chodzi? To kolejna niezabezpieczana gra nastolatków, zaraz po "Niebieskim Wielorybie", która w ostatnich dniach dotarła do Polski. Odnosi się do popularnej bajki "Winx Club - Szkoła czarownic". Na czym polega gra "Zostań wróżką ognia"? Chodzi o to, aby w nocy odkręcić gaz w kuchence, wypowiedzieć magiczne zaklęcie i pójść smacznie spać. Instrukcja jak stać się wróżką ognia, którą można znaleźć w internecie brzmi dokładnie tak:
"O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę! Potem po cichu idź do kuchni - tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej.
Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką. Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia".

Jedną z ofiar gry "Zostań wróżką ognia" jest 5-letnia Sofia Jeżowa, która doznała rozległych poparzeń ciała. Rosyjska policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, wciąż jednak nie znaleziono jej twórcy. Sprawdzono, że rosyjscy internauci w wyszukiwarce aż kilkadziesiąt tysięcy razy wpisywali hasło "jak stać się wróżką".

Zobacz: Niebieski wieloryb. Niebezpieczna gra w polskiej szkole

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE