Chemia miłości

2009-10-03 10:29 mdz

Ile tak naprawę wiemy o czynnikach decydujących o wyborze partnerki? Dlaczego, patrząc na rząd atrakcyjnych, czujemy pociąg do jednej, a inne pozostają nam obojętne?

Miłość jest wynikiem działania kilku związków chemicznych, nad którymi nie mamy żadnej kontroli ani też nie potrafimy się oprzeć ich działaniu.

Zapach

Zapach odgrywa ogromną rolę w miłości. Co więcej, neurony zapachowe, czyli komórki, które reagują na substancje zapachowe ( feromony), są jedynymi, które organizm produkuje nieustannie. Prawdziwym hormonem namiętności jest Pea. Niestety, jego działanie zmniejsza się po dwóch latach i wówczas związek przechodzi kryzys. Ważna jest również fenyloetyloamina. To związek chemiczny przypominający amfetaminę, wywołujący stan uniesienia.

Oczy


Naukowcy z USA przeprowadzali eksperymenty, które miały sprawdzić, czy rozszerzone źrenice powodują wzrost zainteresowania seksualnego. Grupie mężczyzn pokazano zdjęcia kobiet. Na jednych kobiety miały rozszerzone źrenice, na innych normalne. Większość mężczyzn uznawała kobiety z rozszerzonymi źrenicami za atrakcyjniejsze, a ich widok tak na nich działał, że ich źrenice również mocno się powiększały.

Także panowie, jak sami widzicie, większość spraw w tym temacie jest zupełnie niezależna od nas. Wystarczy, że będziecie zadowoleni i otwarci na miłość, a feromony same zbliżą was z odpowiednią partnerką.

Najnowsze