Kobiety robią wszystko, by uwieść mężczyznę - ale tylko w dni płodne

2011-04-22 8:00

W dni płodne kobiece ciała robią wszystko, żeby przyciągnąć do siebie mężczyznę – i to niezależnie od tego, czy kobiecie się to podoba, czy nie. Gdy nadchodzi moment jajeczkowania, paniom podnosi się głos, one same są bardziej wyzywające, a nieatrakcyjni partnerzy odstawiani są na boczny tor.

Owulacja to wyższe zarobki - ale nie w każdym zawodzie

Postęp cywilizacji nie zdołał zniszczyć zwierzęcych mechanizmów, które rządzą światem damsko-męskim. Badacze z Uniwersystetu Nowego Meksyku postawili sobie za cel udowodnienie, że kobiety raz w miesiącu wykazują objawy charakterystyczne dla okresu rui (ang. estrus) u zwierząt – który rzekomo nie występuje u człowiekowatych.

Naukowcy zbadali tancerki erotyczne w klubach dla mężczyzn. Wyniki były zaskakujące: podczas dni płodnych tancerki otrzymywały najwyższe napiwki – średnio 335 dolarów podczas 5-godzinnej zmiany.

Patrz też: Kobieta zdradza po cichu

W fazie lutealnej, po owulacji, mężczyźni nie byli już tak chętni do wynagradzania tancerek. Kobiety zarabiały podczas zmiany zaledwie 260 dolarów. Jednak najgorszym okresem dla nich była menstruacja – tancerki zarabiały niemal dwa razy mniej niż w okresie płodnym. Średnio z napiwków gromadziły zaledwie 185 dolarów.

Kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne były dla mężczyzn średnio atrakcyjne. Nie zauważono u nich też żadnych faz lepszych i gorszych zarobków.

Wyższy głos = oznaka owulacji

W badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim zbadano próbki głosu 69 kobiet, które miały normalne cykle płodności i nie przyjmowały pigułek antykoncepcyjnych.

Okazało się, że im większe szanse na zapłodnienie, tym wyższy głos. Najwyższe prawdopodobieństwo zapłodnienia ma miejsce na dwa dni przed owulacją. I właśnie wtedy kobiecy głos podnosił się średnio o 15,6 Hz. Następnego dnia efekty nie były już tak widoczne – głos był wyższy o 10 Hz. Sytuacja wracała do normy w dniu owulacji.

Patrz też: Polacy nagminnie zdradzają w pracy!

Wytłumaczenie? Czytaj dalej >>>


Wytłumaczenie? Wyższy głos jest charakterystyczny dla kobiet – tym bardziej, im jest wyższy. W dni płodne kobiece ciało sygnalizuje światu swą przynależność płciową i próbuje zwrócić uwagę męskiej części społeczeństwa.

W dni płodne NUDNY PARTNER schodzi na margines

Panie żyjące z nudnymi partnerami w dni płodne wyraźnie odżywają. Ubierają się atrakcyjniej, chętniej wychodzą do klubów i dyskotek, zaczynają flirtować z innymi mężczyznami. Jak jednak podkreśla dr Haselton z Uniwersytetu Nowego Meksyku: „te kobiety nie okazują zmian w uczuciach czy zaangażowaniu”.

 

Przeczytaj koniecznie: Polska mapa cnoty w dzieciństwie - sprawdź, kiedy twoje dziecko TO ZROBI

W dni płodne kobiety z nieciekawymi partnerami mogą poszukiwać innych partnerów seksualnych, docelowo: ojców dla swoich dzieci. Naukowcy tłumaczą zachowanie następująco: szybki skok w bok może doprowadzić do narodzin dziecka z genami atrakcyjnego ojca – a zatem do przetrwania genów matki. Kuszenie ma miejsce wyłącznie w dni płodne, by ograniczyć ryzyko wykrycia zdrady.

Co ciekawe, nudni, nieatrakcyjni mężczyźni wyczuwają, że ich partnerki znajdują się w okresie płodnym. Stają się wtedy agresywniejsi, częściej okazują zazdrość.

Warto przeczytać: The Threatening Scent of Fertile Woman (w języku angielskim)