Edyta Herbuś

i

Autor: AKPA

Konferencja prasowa inicjatywy RADIO WOLNY ŚWIAT za nami

2022-09-14 11:28

W sobotę 17 września na Placu Zamkowym w Lublinie po raz pierwszy w historii zagra Radio Wolny Świat. Wielkie muzyczne widowisko to 6-godzinny koncert polskich i zagranicznych gwiazd, których występy połączą pokolenia, roztańczą nogi, rozbujają dusze I serca.

Wystąpią: Olivia Addams, Kalush Orchestra, Tymek, T.Love, Miuosh, Karaś/Rogucki, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów oraz Myslovitz.

W poniedziałek. 12 września w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której pojawili się organizatorzy i Ambasadorzy akcji, a w inicjatywę Radio Wolny Świat zaangażowani są nie tylko muzycy. Ten niezwykły projekt postanowili wesprzeć ludzie mediów, filmu, sportu oraz twórcy internetowi. Ambasadorami Radia są m.in. Edyta Herbuś, Julia Kamińska, Tamara Arciuch, Bartosz Kasprzykowski, Maciej „Z serca” Dąbrowski, którzy pojawili się na konferencji prasowej w Warszawie, a także Andrzej Supron, Przemysław Saleta, Natalia Nykiel, Maryla Rodowicz, Ania Wyszkoni, Artur Andrus, Robert Górski i inni.

Ja naprawdę wierzę w ten Wolny Świat, który możemy tworzyć wspólnie czerpiąc z doświadczeń starszego pokolenia, inspirując jednocześnie to młodsze do budowania rzeczywistości inaczej” – mówi Edyta Herbuś, Ambasadorka Radia Wolny Świat. „Wierzę w „razem” i w dobro, które mieszka z każdym ludzkim sercu. Być może dzięki tej idei znaleźliśmy sposób, by do wielu z tych serc dotrzeć. To szansa na wspólne budowanie lepszej przyszłości niż ta, której doświadczają dziś dzieciaki w Ukrainie” – dodaje.

Edyta Herbuś przy okazji tej inicjatywy pierwszy raz oficjalnie pozowała do zdjęć ze swoim życiowym partnerem Piotrem Bukowieckim, który jest pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.

Dlaczego Radio?

Radio to medium niezwykłe – przekazuje sygnał na wielkie odległości, jest towarzyszem i przyjacielem, teatrem wyobraźni. Swoją siłę pokazało w marcu w Holandii, kiedy to jednego dnia 10. stacjom radiowym udało się zebrać wspólnie ponad 40 milionów Euro na pomoc Ukrainie.

Dlaczego Wolność i Nadzieja?

To kluczowe słowa i wartości, które RWŚ przekazuje odbiorcom. Młodsza część nie doświadczyła nigdy braku wolności, a ona tak jak miłość nie jest dana na zawsze i trzeba o nią dbać. Nadzieja jest we wspólnym działaniu, gdyż nawet bawiąc się, można efektywnie pomagać. Na przykład kupując bilet – cegiełkę na ebilet.pl.

Koncert, który prowadzą Edyta Herbuś i Maciej Rock to dopiero początek zbiórki i zabawy, gdyż zaplanowana jest już aukcja fantów od artystów. Tymek na przykład przekazuje swoją złotą płytę. Cel pozostaje ten sam, a jest nim wsparcie psychologiczne dla dzieci dotkniętych traumą wojny, o które apelowała w Kongresie Amerykańskim Ołena Zełenska.

Źródło: materiały prasowe 

Kryptolodzy od Enigmy i generałowie. Straty w czasie kampanii wrześniowej. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany