Prezenty

i

Autor: Shutterstock Prezenty

Quiz online

Quiz. Czy znasz świąteczne przysłowia? Tylko wybitni dadzą sobie radę! Wielka księga przysłów na Boże Narodzenie

2022-12-07 6:46

Wielki quiz online, czy znasz polskie przysłowia bożonarodzeniowe? Język polski pełen jest przysłów i sentencji związanych z Bożym Narodzeniem. Weź udział w naszym quizie i przekonaj się, czy znasz je wszystkie. Ostrzegamy jednak, łatwo nie będzie. Rozwiąż ten test i sprawdź, jak dobrze znasz polskie przysłowia o Bożym Narodzeniu. Tylko prawdziwy mistrz przysłów odpowie poprawnie na wszystkie pytania.

Quiz online. Jak dobrze znasz przysłowia związane z Bożym Narodzeniem? Sprawdź się w naszym teście

Słowo przysłowie wywodzi się z łaciny i oznacza " utrwaloną w języku paremię, bezpośrednio lub metaforycznie wyrażającą myśl lub radę opartą na tradycji ludowej, mającą charakter ogólny i gnomiczny". Przysłowia często w żartobliwy, wierszykowy sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość. Są oparte na wierzeniach, przesądach lub utartych zwyczajach. Język polskie pełen jest wszelkiego rodzaju przysłów. My postanowiliśmy zebrać te związane z Bożym Narodzeniem i przetestować Twoją wiedzę. Weź udział w naszym quizie i sprawdź, jak dobrze znasz polskie przysłowia traktujące o Bożym Narodzeniu. Tylko prawdziwymi mistrzowie języka dadzą sobie radę ze wszystkimi pytania. Jeżeli poprawnie odpowiesz na nie wszystkie to zdecydowanie jesteś mistrzem przysłów. Dokończ przysłowia o Bożym Narodzeniu. 

Zobacz także nasze inne quizy: 

Porażający QUIZ o życiu! Odpowiedzi na te pytania zna nawet dziecko. Poradzisz sobie z nimi?

Wielki quiz. Czy masz dobre serce? W życiu kierujesz się miłosierdziem, czy jesteś twardy jak głaz?

Quiz, czy będzie Ci sprzyjać szczęście w 2023 roku? Odpowiedź na te pytania i sprawdź, czy los będzie dla Ciebie łaskawy. Indywidualna przepowiednia

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to:
Atak wiosny w Szczecinie. W grudniu kwitną drzewa!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany