Imię dla chłopca na A

i

Autor: Shutterstock Imię dla chłopca na A

Znaczenie imion

Tradycyjne imię dla chłopca rodzice kochają. Oznacza wybitne dziecko, stworzone do wielkich rzeczy. Popularne imię dla odważnych

Popularne imię dla chłopca. Wybór imienia dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań, przed którym stają przyszli rodzice. Dla wielu osób ogromną wagę ma znaczenie danego imienia. Jedno z imion dla chłopców w ostatnim czasie zdobyło wielką popularność. To tradycyjne, polskie imię, które oznacza wybitnego i silnego mężczyznę. W rankingach popularności zajmuje pierwsze miejsce.

Silnie imię dla chłopca. Wywodzi się od słynnego rodu rzymskich wojowników

Wybór imienia dla dziecka to jedno z kluczowych zadań, przed którym stają przyszli rodzice. To często wybór na całe życie. Przyjęło się, że dzieci najczęściej otrzymują imiona po starszych członkach rodziny lub według preferencji rodziców. W ostatnim czasie przyszła moda na nietypowe, zagraniczne imiona, które nie zawsze są dobrą decyzją. Tren ten powoli zaczyna się odwracać i coraz częściej przyszli rodzice stawiają na tradycyjne, polskie imiona. Tak też jest w przypadku tego imienia. To jedna z najpopularniejszych pozycji ostatnich lat. O jakie imię chodzi? 

Zobacz także: Najbardziej obciachowe imię dla chłopca. Kojarzy się z męskimi narządami i wywołuje drwiny. Oznacza "mocny" i "silny". Kiedyś nosiło je wielu mężczyzn

Znaczenie imienia: Antonii. Pochodzenie i opis

Jednym z najczęściej wybieranych imion dla chłopców już od kilku lat jest Antoni. Imię to pochodzi od rzymskiego rodu Antoniuszy i oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny. Mężczyźni o tym imieniu są silny, pewni siebie i potrafią zatroszczyć się o bliskie im osoby. Bywają powolnie jednak zawsze prą do przodu i nic nie jest w stanie ich zatrzymać. według danych GUS w 2022 roku imię Antoni zajęło pierwsze miejsce w rankingu. Antoni obchodzi imieniny: 9, 12, 17 stycznia, 6 lutego, 1, 8, 16 marca, 3, 10 kwietnia, 2, 10 maja, 7, 12, 13 czerwca, 5, 10, 25, 28 lipca, 3, 10, 23, 30 września, 2, 24, 31 października, 7 listopada,  oraz 1, 13, 15, 28 grudnia. Zdecydowanie najpopularniejszą datą imienin jest jednak 13 czerwca. 

Tutaj znajdziesz najpiękniejsze życzenie imieninowe dla Antoniego.

Słynne przysłowia o Antonim

  • Święty Antoni od zguby broni.
  • Na święty Antoni bydło się gzi i goni.
  • Ani Antoni na morzu wiatru nie dogoni.
  • Na święty Antoni pierwsza się jagódka zapłoni.
  • Żytko na Antoni kwiat najtęższy goni, a w górach na Wita dopiero zakwita.
  • Kto na świętego Antoniego sieje tatarkę, sto miarek zbierze za miarkę.
Sonda
Podoba Ci się imię Antonii?
Świętokrzyskie. MUBI DUB IT Tuning Festival w Targach Kielce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany