20 najbardziej kiczowatych prezentów na Boże Narodzenie! Sprawdź, czy na liście są te, które zamierzasz podarować bliskim?!

i

Autor: Pixabay 20 najbardziej kiczowatych prezentów na Boże Narodzenie! Sprawdź, czy na liście są te, które zamierzasz podarować bliskim?!

Przesądy na święta

Staropolskie przesądy na Boże Narodzenie. W Wigilię stań przy drzwiach i ich pilnuj

2022-12-24 7:43

Starodawne przesądy i tradycje na święta. Boże Narodzenia to czas kiedy pielęgnujemy tradycję i z kultywujemy zwyczaje. Święta przepełnione są symboliką i przesądami, których trzeba przestrzegać. Jakie są najpopularniejsze przesądy na Wigilię. Czego powinniśmy unikać, a co zdecydowanie robić? Dlaczego w przy wigilijnym stole należy być miłym dla siebie i kiedy robić świąteczne zakupy. Poznaj 6 przesądów świątecznych, które zapewnią szczęście i dobrobyt.

Staropolskie przesądy na Boże Narodzenie! Zapewnij sobie szczęście i dostatek 

Boże Narodzenie kojarzy się w wieloma przesądami i tradycjami. Dziś nikt nie wyobraża sobie świąt bez ubranej choinki, dzielenia się opłatkiem i sianka pod obrusem przy wigilijnym stole. Jakie są najpopularniejsze przesądy na Boże Narodzenie 2022?

Zobacz także: Magiczna funkcja Twoich lampek choinkowych. Mało kto o niej wie, a potrafi całkowicie odmienić świąteczny nastrój. Twoje lampki choinkowe to potrafią?

Nie rób zakupów w Wigilię 

W ten dzień nie powinniśmy wydawać już żadnych pieniędzy, wszystkie sprawunki załatw wcześniej. Pamiętaj także by w Wigilię nie mieć żadnych długów i nie pożyczać pieniędzy. Grozi to utratą majątku i biedą. 

Włóż do umywalki monety 

W wigilijny poranek umyj twarz zimną woda, a do umywalki włóż monety i dotykaj ich myjąc twarz. Przyciągniesz w ten sposób do siebie bogactwo. 

Postaw na te kolory

Dekorując wigilijny stół nie zapomnij i złotych i czerwonych dodatkach. Symbolizują one dobrobyt i pieniądze. 

Nie kłóć się

Podczas wigilijnego wieczoru powinniśmy unikać wszelkich kłótni i sporów inaczej cały rok spędzimy w niezgodzie. 

Patrz kto w chodzi do mieszkania

Jeżeli pierwszym gościem przekraczającym próg naszego mieszkania będzie mężczyzna czeka nas szczęście, kobieta zwiastuje pecha. 

Nie szyj i nie naprawiaj 

W Wigilię powinniśmy unikać wszelkich domowych obowiązków, nie można w ten dzień niczego naprawiać i szyć bowiem będziemy to robić cały kolejny rok. 

Sonda
Czy wierzysz w bożonarodzeniowe przesądy?
Tysiące kolorowych światełek zdobi dom w bydgoskim Fordonie
Nasi Partnerzy polecają