Jakie kwiaty sadzić jesienią

i

Autor: Shutterstock

Wierzenia i przesądy

To najbardziej pechowe kwiaty! Te 3 kwiaty przynoszą pecha i sprawiają, że domownicy są nieszczęśliwi. Lepiej ich nie hoduj

2022-10-16 4:45

Kwiaty i rośliny balkonowe, które przynoszą pecha. Wiosna to czas kiedy zaczynamy aranżować i przygotowywać nasze balkony i tarasy na nadchodzące ciepłe dni. Balkon pełen roślin, kwiatów i ziół to doskonałe miejsce odpoczynku, nawet w miejskim zgiełku. Astrologia mówi jednak, że nie wszystkie kwiaty i rośliny powinniśmy hodować na balkonie. Niektóre z nich uważane są za pechowe i mogą odpowiadać za liczne niepowodzenia w życiu domowników. Zobacz naszą listę i sprawdź, które kwiaty i rośliny przynoszą pecha i lepiej ich nie mieć w domu.

Kwiaty i rośliny na balkon

Rośliny i kwiaty balkonowe potrafią odmienić jego wystrój. To prosty sposób, by zamienić nawet mały balkon w oazę zieleni i spokoju. Miłośnicy kwiatów uważają, że kiedy tylko w kalendarzu minie zimna Zośka to z powodzeniem można sadzić wszelkiego rodzaju rośliny na balkonie. W Polsce do najpopularniejszych należą między innymi różne odmiany, stokrotek lawenda czy petunie. Modne jest również robienie małych warzywników i hodowanie na balkonie pomidorów, porów, a nawet truskawek.

Zobacz także: Czy obcinać hortensje na zimę? Sprawdź najlepszą radę ogrodnika i dowiedz się, kiedy przycina się hortensje

Rośliny i kwiaty balkonowe, które przynoszą pecha

Miłośnicy astrologii są zdania, że niektóre z roślin mogą przynosić pecha domownikom. Są one często zwiastunem niepowodzeń, porażek w życiu osobistym a nawet mogą doprowadzić do rozstania. Zobacz specjalnie przez nas przygotowaną listę roślin i kwiatów, które uchodzą za pechowe. Lepiej nie mieć ich w domu.

Kwiaty, które przynoszą pecha: wrzos

To jedna z najpopularniejszych roślin w naszym kraju, jednak przez jej zakupem lepiej zastanowić się dwa razy. W Skandynawii wrzosy uznawane są za pechowe i kojarzone są z ubóstwem. 

Kwiaty, które przynoszą pecha: hibiskus

Hibiskus symbolizuje trudne relacje i kłótnie w związku. W jego otoczeniu nie możesz liczyć na szczęśliwą miłość.

Kwiaty, które przynoszą pecha: bluszcz

Nikt nie lubi czuć się osoczony, a właśnie tego symbolem jest bluszcz. Tak jak jego gałęzie oplatają balkon, tak samo ty będziesz czuć się jak w klatce i będzie Ci brakować oddechu. 

Sonda
Zamierzasz sadzić kwiaty jesienią?
Schrony i bunkry we Wrocławiu. W nich się schowamy w razie wojny ?